درباره‌ی استاد

حمید رضا فراگردی به تازگی دکتری خود را در رشته کامپیوتر در گرایش نرم افزار و در فیلد سیستم‌های زمانبندی بی‌درنگ (Real-time systems) از دانشگاه MDH سوئد دریافت کرده است. ایشان مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در سال 1391 از دانشکده فنی دانشگاه تهران در حوزه سیستم‌های بی‌درنگ دریافت کرده است.

پس از اخذ دکترا, دوره پست دکترا (postdoc) خود را در زمینه پردازش ابری و پردازش مه (Cloud and Edge Computing) در دانشگاه اینسبروک اتریش گذرانده و هم اکنون به عنوان مدرس در همین دانشگاه مشغول بوده و چندین درس مختلف در دوره کارشناسی و ارشد را تدریس میکنند. برای آگاهی از لیست این دروس از لینک زیر دیدن کنید.
http://dps.uibk.ac.at/~faragardi/

همچنین ایشان بیش از یک سال است که به عنوان استاد راهنما برای دانشجویان کارشناسی ارشد هوش مصنوعی در دانشگاه سلطنتی KTH سوید مشغول بوده و تا بحال بیش از ۱۰ تن از این دانشجویان با موفقیت پایان نامه خود را به اتمام رسانده اند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از پیج شخصی ایشان در دانشگاه KTH دیدن کنید.
https://www.kth.se/profile/hrfa

تاکنون بیش از 30 مقاله در کنفرانس‌های معتبر و مجلات علمی شناخته شده از ایشان به چاپ رسیده است. به مقالات تخصصی ایشان بیش از 180 بار ارجاع داده شده و دارای H-Index نه (9) هستند. مقالات بسیاری از ایشاسن بعنوان Best Paper در کنفرانس‌ها انتخاب شده است. شما می‌توانید لیست مقالات پژوهشی ایشان را در سایت Google Scholar و مهارت‌های علمی و فنی ایشان را در سایت LinkedIn ملاحظه فرمایید.

ايشان همچنان مولف ٢ كتاب در زمينه كنكور ارشد رشته كامپيوتر و آي تي تحت عنوان ١. ساختمان داده ها ٢. طراحي و پياده سازي زبان هاي برنامه نويسي بوده كه در سالهاي ١٣٩٠ و ١٣٩١ از انتشارات علوي به چاپ رسيده است.

ایشان همچنین امسال موفق به دریافت بورس محققین جوان اروپا (Hipeac Research Collaboration Grant) شده است.

موضوعات تدریس