اطلاعیه شماره‌ی ۲

متأسفانه لینک آنلاین ویدئوی برخی از کلاس‌ها از دسترس خارج شده است. تیم کافه‌تدریس از زمان بروز مشکل با پیگیری شبانه‌روزی و به‌رغم چالش‌های متعدد درصدد رفع آن بوده و برای رفع آن تمهیداتی در نظر گرفته است. این اطلاعیه نیز با هدف روشن‌شدن مشکل و معرفی تمهیدات انجام‌شده منتشر می‌شود.

علت بروز اختلال و روند رفع آن

این اختلال صرفاً به‌علت بروز مشکل در هارد یکی از سرورهای پارس‌آنلاین و در حالی رخ داد که مدت‌ها پیش از بروز آن، کافه‌تدریس بارها برای دسترسی مستقیم به سرور و گرفتن نسخه‌ی پشتیبان از هارد آن تلاش کرده بود؛ متأسفانه و با وجود اصرار و پیگیری کافه‌تدریس، سرویس ارائه‌کننده‌ی دیتابیس دسترسی مستقیم به سرور و هارد آن را میسر نکرد و مسئولیت مانیتورینگ سرور را به عهده گرفت.

طبق گفته‌ی دیتاسنتر، اختلال پیش‌آمده نیز به‌یکباره و بدون هشدار قبلی رخ داد. در پی بروز اختلال، دیتاسنتر زمان کوتاهی برای رفع آن برآیند کرد و همان‌طور که در اطلاعیه‌ی شماره‌ی ۱ ذکر شد، دلیل تأخیر در اعلام اختلال نیز به همین موضوع بازمی‌گشت.

طی روزهای آینده ویدئوی برخی از کلاس‌های قبل از تاریخ ۸ دی‌ماه ۹۸، به‌صورت کامل، مجدداً ضبط می‌شود و در اختیار کاربران کافه‌تدریس قرار می‌گیرد. ضبط مجدد ویدئوی کلاس‌ها از هفته‌ی جاری شروع و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. اطلاعات تکمیلی درباره‌ی زمان دسترسی به ویدئوهای دوباره‌ضبط‌شده به‌زودی به اطلاع شما می‌رسد.

از زمان بروز اختلال ما در کافه‌تدریس، به‌صورت شبانه‌روزی، برای حل مشکل اقدام کردیم، اما همچنان با مشکل دسترسی‌نداشتن به سرور و هارد آن و در پی‌اش، دسترسی‌نداشتن به اطلاعات دقیق فنی از بروز مشکل و نیز روند رفع آن ازسوی دیتاسنتر مواجه شدیم؛ متأسفانه این چالش‌ها روند اطلاع‌رسانی ما را با مشکل مواجه کرد.

با ادامه‌ی پیگیری ما در کافه‌تدریس، سرویس دیتاسنتر بازیابی اطلاعات هارد و انتقال آن به سرور جدید را به‌دلیل حجم بالای اطلاعات (نزدیک به ۱۰۰۰ گیگابایت) زمان‌بر اعلام کرد؛ همین امر و نزدیکی زمان کنکور ما را بر آن داشت که همزمان با پیگیری بازیابی اطلاعات و انتقال آن به سرور جدید، در کوتاه‌ترین زمان راه‌حل‌های جایگزین را در نظر بگیریم.

ضبط مجدد کلاس‌ها و دسترسی به لینک آنلاین

براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده، طی روزهای آینده ویدئوی برخی از کلاس‌های قبل از تاریخ ۸ دی‌ماه ۹۸، به‌صورت کامل، مجدداً ضبط می‌شود و در اختیار کاربران کافه‌تدریس قرار می‌گیرد. ضبط مجدد ویدئوی کلاس‌ها از هفته‌ی جاری شروع و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. اطلاعات تکمیلی درباره‌ی زمان دسترسی به ویدئوهای دوباره‌ضبط‌شده به‌زودی به اطلاع شما می‌رسد.

گفتنی است لینک آنلاین ویدئوی کلاس‌های برگزارشده بعد از تاریخ ۸ دی‌ماه ۹۸ هم‌اکنون بدون اشکال بوده و در دسترس است.

ما در کافه‌تدریس برای بروز این مشکل و فشار مضاعف به کاربران در نزدیکی زمان برگزاری آزمون کنکور مجدداً صمیمانه عذرخواهی می‌کنیم. امیدواریم بتوانیم با وجود تعویق ایجادشده در زمان برگزاری آزمون، در کمترین زمان ممکن تعهدات خود به شما را عملی کنیم.

اطلاعات تکمیلی درباره‌ی زمان ضبط مجدد ویدئوی کلاس‌ها یا دسترسی به لینک آنلاین آن‌ها از همین طریق به اطلاع شما می‌رسد.

این مطلب به‌روزرسانی می‌شود…