چقدر با مبحث حل مسئله درس GMAT  آشنا هستید؟ درس جی‌مت (GMAT) یکی از مهم‌ترین دروس برای دانشجویان و البته یکی از ناشناخته‌ترین آن‌هاست. جی‌مت باتوجه به ضریب و درصدهای داوطلبان اهمیت بالایی در کنکور دارد و شما باید با تمامی بخش های این رشته به‌درستی آشنا شوید. در این مطلب مبحث حل مسئله را به‌صورت کامل معرفی کرده‌ایم.

استعداد و آمادگی تحصیلی (GMAT)

GMAT اساساً ترکیبی از سؤالات هوش، منطق و رياضي است و سنجش مهارت‌هاي پايدار افراد را هدف قرار داده است. اين آزمون گستره‌ی وسيعي از سؤالات را شامل مي‌شود. سؤالات بخش استعداد و آمادگی تحصیلی از پنج بخش تشکيل مي‌شوند: کفايت داده‌ها، استدلال منطقي، حل مسئله، درک مطلب و تصحيح جمله. این آزمون در آزمون دکتری و آزمون‌های بین‌المللی نیز وجود دارد، اما هدف ما معرفی این درس در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) است.

مبحث حل مسئله درس GMAT

زمانی که دفترچه را در بخش استعداد و آمادگی تحصیلی باز می‌کنید، با اولین چیزی که مواجه خواهید شد بخش حل مسئله است. حل مسئله یکی از دو بخش محاسباتی جی‌مت است که نمونه‌ی آن را پیش‌تر نیز در آزمون های مختلف دیده‌اید.

مبحث حل مسئله درس GMAT به دنبال سنجش قدرت درک و حل مسائل مختلف شماست و سؤالات متفاوتی را شامل می‌شود.

شما ممکن است در این بخش با طیف مختلفی از سؤالات مواجه شوید. سؤالات این بخش از انواع سؤالات هوش، هندسه، معادلات تا سؤالات فیزیک و ساعت را شامل می شوند.

سؤالات این بخش نه آن‌قدر ساده‌اند که به‌سرعت بتوانید به آن‌ها پاسخ دهید، نه آن‌قدر سخت است که حل‌ناشدنی باشند؛ البته هرچند سؤال ممکن است یک یا دو سؤال خیلی سخت داشته باشید که از نظر زمان شما را دچار مشکل می‌کنند.

این سؤالات اصولاً تله‌ی طراح‌اند تا زمان شما را بکشند و شما باید تشخیص دهید و این سؤالات را در انتهای جلسه و در صورت داشتن زمان اضافه حل کنید.

نمونه‌ی سؤالات حل مسئله

معادله. در یک رستوران دو نوع میز وجود دارد: میزهای چهارنفری و دونفری. اگر در این رستوران تعداد صندلی‌ها ۱۷ عدد بیشتر از تعداد میزها باشد، تعداد میزهای دونفری در این رستوران کدام عدد زیر نمی‌تواند باشد؟

  • ۱. ۱۰
  • ۲. ۱۴
  • ۳. ۵
  • ۴. ۱۱

پاسخ گزینه‌ی ۱ است.

هندسه. در شکل زیر از یک رأس مربع دایره‌ای رسم شده است که نصف مساحت مربع را در خود جای داده است. فاصله‌ی نقاط A و B از یکدیگر چه نسبتی از طول ضلع مربع است؟

پاسخ گزینه‌ی ۲ است.

برای آشنایی با بودجه‌بندی درس جی‌مت در ۱۲ سال اخیر این مطلب را مطالعه کنید:

با بودجه‌بندی GMAT کنکور MBA در چند سال اخیر آشنا شوید!

منابع درس GMAT

از آنجا که منابع جامع و مانع مکتوب فراوان و متنوعی برای درس GMAT وجود ندارد، یکی از بهترین منابع برای رسیدن به آمادگی برای این درس در آزمون MBA کلاس‌های آنلاین و ویدئوهای آموزشی است.

دپارتمان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)، با بهره‌ گرفتن از بهترین استادان مؤلف، کلاس‌های آنلاین جامع درس و تست، نکته و تست و همین‌طور جمع‌بندی و مرور درس استعداد و آمادگی تحصیلی (GMAT) را برگزار می‌کند.

برای آشنایی با کلاس‌های آنلاین و ویدئوهای آموزشی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) روی این لینک کلیک کنید:

کلاس‌های آنلاین و ویدئوهای آموزشی کنکور MBA