جی مت کنکور MBA در ایران یکی از دروسی است که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) برای ورود به دانشگاه باید مطالعه نمایند. این درس در کنکور مجموعا ۴۰ سوال در بخشهای زیر دارد:
بخش اول – حل مسئله :۱۰ سول
بخش دوم – کفایت داده :۱۰سوال
بخش سوم -استدلال منطقی:۱۰سوال
بخش چهارم – درک مطلب : ۵ سوال
بخش پنجم – تصحیح جملات : ۵ سوال

برای معرفی کلاس جی مت کنکور MBA ابتدا منابع این درس را باید بررسی کنیم. شاید در یک نگاه کلی کتابهای موجود در بازار کتاب ایران تا قبل سال ۱۳۹۲می توانستند بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از سوالات مطرح شده در بخشهای حل مساله و کفایت داده و بین ۵۰ تا ۶۰ درصد سوالات مطرح شده در سایر بخشها را جوابگو باشند اما از سال ۹۲ به بعد سوالات GMAT مخصوصا در بخشهای حل مساله و کفایت داده تحولی بنیادین کردند به گونه ای که شاید بدون اغراق نهایتا بتوان بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از سوالات مطرح شده در بخشهای حل مساله و کفایت داده با استفاده از کتابهای موجود در بازار پاسخ داد. در سایر بخشها نیز سوالات مفهومی تر و سخت تر شده اند. از همین رو دانشجویان نیازمند منبعی هستند که به بهترین شکل و به‌روز ترین روش‌ها جی‌مت را یاد بگیرند و بتوانند سوالات را در کنکور MBA پاسخ دهند.

نمونه سوالات جی مت کنکور MBA ۹۸

در ادامه چند سوال از بخشهای حل مساله و کفایت داده جی مت کنکور MBA سال ۹۸ در اختیار شما قرار می دهیم که در هیچ منبعی به موضوع آنها اشاره نشده است:

حل مسئله :

۱- چهار الوار چوبي به نسبت طول‌هاي ۳، ۶، ۸ و ۱۱ در اختيار داريم. ابتدا توسط آنها، چهار پايه يك صندلي با بلندترين ارتفاع ممكن را مي‌سازيم، به طوري كه پايه‌ها يك تكه باشند. سپس، همين عمل را با تكه الوارهاي باقيمانده انجام مي‌دهيم. نسبت ارتفاع پايه‌هاي دو صندلي، كدام است؟

۱) ۲۲/۵         ۲) ۹/۲           ۳) ۸/۳          ۴)۹/۴

۲- به چند طريق متفاوت، مي‌توان 7 دايره را در 9 جاي خالي شكل زير رسم كرد، به طوري كه در هر سطر و ستون، حداكثر يك خانه خالي بماند و از دوران شكل، حالت‌هاي مشابهي رخ ندهد؟

سوال جی مت کنکور ام بی ای۹۸

۱) ۴
۲) ۵
۳) ۶
۴) ۸

۳- كاغذ مقوايي مربع شكلي مطابق شكل زير، به صورت ۵ × ۵ شطرنجي شده است. حداكثر چند قطعه يك تكه به صورت

سوال جیمت کنکور MBA ۹۸ مي‌توان از اين مقوا درآورد؟

سوال جی مت کنکور MBA ۹۸

۱) ۶
۲) ۵
۳) ۴
۴) ۳

کفایت داده :

۴- شكل زير، از چهار مربع يكسان و نه نقطه كه روي رئوس مربع‌ها قرار دارد، تشكيل شده است. سه نقطه از 9 نقطه را پاك كرده و شش نقطه ديگر را دو به دو به يكديگر وصل مي‌كنيم. چند مثلث كه رئوس آن روي شش نقطه باقي‌مانده است، حاصل مي‌شود؟

سوال جی مت کنکور MBA ۹۸

۱) از سه نقطه پاك شده، يكي دقيقاً وسط دو نقطه ديگر است.
۲) يكي از نقاط پاك شده، دقيقاً نقطه وسط شكل است

۵- چند سكه كه تعدادشان نامعلوم است، در اختيار داريم. سكه‌ها را روي يك ميز پرتاب مي‌كنيم. برخي از سكه‌ها شير و برخي خط مي‌آيند. چند درصد از سكه‌ها خط آمده‌اند؟
۱) با برگرداندن (پشت و رو كردن) چهار سكه، مي‌توان تعداد سكه‌هاي شير و خط را برابر كرد.
۲) با برداشتن چهار سكه كه دوتاي آنها شير و دوتاي ديگر خط بوده‌اند، 30 درصد سكه‌هاي باقيمانده، شير خواهند بود.

منبع پیشنهادی جی مت کنکور MBA

منبع پیشنهادی کافه تدریس برای درس جی مت، کلاس آنلاین درس و تست جی مت استاد طورانی می‌باشد. در این کلاس ۶۰ ساعته که به صورت آنلاین روی سایت کافه تدریس برگزار می‌شود استاد طورانی با تجربه بالا در زمینه آموزش درس جیمت مطالب لازم را برای دانشجویان تدریس می‌کنند و در هر قسمت جیمت نمونه سوالات کنکوری را برای داوطلبان کنکور MBA حل می‌کنند.

این کلاس دارای جزوه اختصاصی است و تعداد مناسبی تست از هر مبحث در جزوه موجود می‌باشد. کلاس‌های آنلاین کافه تدریس همگی به طور کامل ضبط می‌شوند و دانشجویان بعد از برگزاری کلاس نیز می‌توانند فیلم کلاس را دریافت و دوباره مشاهده نمایند.  این یکی از مزیت‌های کلاس‌های آنلاین نسبت به کلاس‌های حضوری نیز هست.

برای مشاهده توضیحات بیشتر و دیدن نمونه تدریس از طریق لینک زیر میتوانید اقدام فرمایید:

کلاس آنلاین درس و تست جیمت

مطالب بیشتری بخوانید:
کلاس آنلاین چه ویژگی‌هایی دارد؟ آنچه باید درباره کلاس آنلاین بدانید!