یکی از دغدغه‌های اصلی و همیشگی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) انتخاب جامع‌ترین منابع کنکور MBA برای این آزمون است. کافه‌تدریس با مشورت اساتید برجسته کنکور MBA، ازجمله استاد حمید فرید، استاد رضا شکرزاد و استاد علی ضیایی، تلاش کرده است بهترین و جامع‌ترین منابع کنکور MBA‌ را به شما معرفی کند. در ادامه این مطلب بهترین منابع کنکور مدیریت کسب و کار (MBA) با توجه به آخرین و به‌روزترین بودجه‌بندی‌های کنکور MBA برای کنکور ۱۴۰۴ را معرفی کرده‌ایم. این منابع سؤالات سال‌های اخیر، معرفی کلاس‌ها و کتاب‌های مربوط به کنکور آزمون مقطع کارشناسی‌ارشد مدیریت کسب‌وکار را در بر می‌گیرد.

بزرگ‌ترین اشتباه در انتخاب منابع کنکور MBA!

یکی از اشتباه‌های تکراری داوطلبان کنکور این است که در زمان محدود آمادگی آزمون برای هر درس چندین منبع را انتخاب می‌کنند. این دسته از داوطلبان اصطلاحاً کتابخانه‌ای تخصصی از جامع‌ترین منابع کنکور MBA برای خود درست می‌کنند. این در حالی است که قطعاً یکی از مانع‌های قبولی افراد در آزمون کارشناسی ارشد داشتن منابع زیاد و زمان کم است.

فرایند آمادگی آزمون زمان چندانی برای مطالعه چندین کتاب در اختیار قرار نمی‌دهد؛ بر این اساس در این ما تلاش کرده‌ایم تمامی کتاب‌های موجود در بازار را معرفی کنیم که حداقل استانداردها ممکن را دارند.

تعداد سؤالات کنکور ارشد MBA چقدر است؟

کنکور مدیریت کسب‌وکار درمجموع ۱۲۰ سؤال دارد. درس ریاضی ۳۰ سؤال، درس جی‌مت ۴۰ سؤال و درس زبان تخصصی ۵۰ سؤال را به خود اختصاص می‌دهند.

برای اطلاعات کامل درباره دفترچه سؤالات کنکور MBA پیشنهاد می‌کنیم مطلب دفترچه کنکور MBA به ما چه می‌گوید را هم مطالعه کنید.

سؤالات کنکور MBA

ما در تیم کافه‌تدریس برای دسترسی آسان داوطلبان این رشته به سؤالات سال‌های گذشته کنکور MBA سؤالات کنکور MBA در ۱۹ سال اخیر را قرار داده‌ایم. این بانک سؤالات یکی از مهم‌ترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) محسوب می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت و پیش از هر چیز دانلود سوالات کنکور MBA در ۲۲ سال اخیر را انجام دهید.

منابع کنکور ارشد MBA

پیداکردن و انتخاب بهترین و جامع‌ترین منابع کنکور ارشد MBA کار دشواری است. منابع مختلفی وجود دارد که کار را برای شما سخت می‌کند. پیشنهاد تیم کافه‌تدریس برای انتخاب بهترین منابع کنکور MBA در ادامه آمده است؛ بسیاری از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار در سال‌های اخیر با تکیه بر همین منابع بهترین نتیجه را به دست آورده‌اند:

ریاضی عمومی ۱ و ۲

برای درس ریاضی عمومی ۱ و ۲ چند کتاب اصلی وجود دارد. داوطلبان کنکور MBA میان انتخاب این کتاب‌ها تا حدی سردرگم هستند. ما در مطلبی کتاب‌های ریاضی عمومی کنکور MBA را بررسی و نکات قوت و ضعف هر کتاب را ذکر کرده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مطلب جامع‌ترین منابع ریاضی عمومی کنکور MBA برای کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۴ را از دست ندهید.

زبان تخصصی MBA

با بررسی سؤالات زبان کنکور مدیریت کسب‌وکار می‌توان نتیجه گرفت کنکور درس زبان در کنکور ارشد MBA به ۳ قسمت مهم تقسیم می‌شود:

  • گرامر
  • واژگان
  • درک مطلب و کلوزتست

برای رسیدن به بهترین نتیجه در این درس باید به هر ۳ بخش توجه کنیم. با توجه به بازخورد دانشجویان از کنکور، معمولاً ترتیب میزان پاسخگویی درست دانشجویان به سؤالات گرامر، درک مطلب، واژگان و کلوزتست است.

با توجه به همین روند، منابع پیشنهادی کنکور ام بی ای به‌این صورت است:

گرامر

این بخش در کنکور ام بی ای برای بسیاری از دانشجویان دشوار است و به منبع کاملی نیاز دارد که از صفر تا صد گرامر را آموزش دهد.

برای رسیدن به بهترین نتیجه ما کلاس گرامر استاد فرید را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کلاس به‌طور کامل گرامر کنکور MBA را بررسی می‌کند؛ همچنین این کلاس آنلاین تمامی آنچه برای پاسخ به سؤالات گرامر نیاز دارید آموزش می‌دهد.

روش آموزش استاد فرید منحصربه‌فرد و تخصصی است. این کلاس دکتر فرید با استفاده از مولتی‌مدیا و انیمیشن و در محیطی پویا و تعاملی برگزار می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم با سرزدن به لینک جلسه اول کلاس گرامر کنکور MBA آن را به‌رایگان مشاهده کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

واژگان

با توجه به دشواری کنکور MBA لازم است دانشجویان واژگان بیشتری را مطالعه کنند؛ از این رو، منابع زیادی برای بخش واژگان معرفی می‌شود.

در کافه‌تدریس تمامی این منابع را بررسی و منبع پیشنهادی را ارائه کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به بهترین نتیجه مطلب جامع‌ترین منابع مهم لغت زبان تخصصی کنکور ارشد MBA برای کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۴ را مطالعه کنید.

درک مطلب و کلوزتست

این بخش نیز برای تسلط به مطالعه و تمرین نیاز دارد. روند سال‌های اخیر کنکور مدیریت کسب و کار یا ام بی ای به‌این صورت است که بیشتر متن‌ها از موضوع‌های مربوط به تجارت و مدیریت انتخاب می‌شوند؛ بنابراین  لازم است قبل از کنکور این متون را مطالعه کنند و در کنار آن مهارت‌های حل سؤالات درک مطلب را بیاموزند.

منبع پیشنهادی کافه‌تدریس برای قسمت درک مطلب و کلوزتست کنکور MBA کلاس زبان تخصصی کنکور MBA استاد فرید است. در این کلاس جزوه کاملی از متون تخصصی به دانشجویان داده می‌شود. همین‌طور متون بررسی می‌شوند و آموزش‌های لازم درک مطلب به دانشحویان داده می‌شود.

استعداد و آمادگی تحصیلی GMAT

درس جیمت یکی از درس‌های ناشناخته برای دانشجویانی است که قصد شرکت در کنکور MBA دارند. برای این درس چند منبع برای کنکور مدیریت کسب و کار معرفی شده است.

کتاب جیمت احمد صداقت (جلد اول و دوم)، کتاب درس و ۵۰ آزمون جیمت مدرسان شریف و کتاب درس از آن جمله است.

با توجه به ماهیت درس GMAT که مهارت حل مسئله و خلاقیت شما را می‌سنجد، هر یک از این کتاب‌ها می‌تواند برای مطالعه مفید باشد.

برای تسلط بیشتر و آموزش کاربردی کافه‌تدریس کلاس GMAT کنکور MBA را نیز برگزار می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم با سرزدن به صفحه کلاس آنلاین درس و تست جیمت با صفر تا صد آن آشنا شوید.

کانال تلگرام و گروه تلگرام کنکور MBA

دپارتمان ام بی ای کافه‌تدریس در کانال تلگرام و گروه تلگرام مربوط به این رشته اطلاعات مفیدی را برای دانشجویان قرار می‌دهد؛ همچنین گروه تلگرام کنکور MBA نیز کوییزهای هفتگی را برای آمادگی دانشجویان برگزار می‌کند.

برای دسترسی به کانال و گروه تلگرام کنکور MBA به این لینک‌ها سر بزنید:

کانال کنکور ارشد مدیریت کسب و کار

گروه برگزاری پرسش و پاسخ هفتگی

کافه‌تدریس برای کنکور MBA چه کلاس‌هایی برگزار می‌کند؟

کافه‌تدریس، با همکاری بهترین استادان کشور در آموزش دروس کنکور مدیریت کسب‌وکار، کلاس‌های آنلاین تمامی دروس این رشته را برگزار می‌کند. این کلاس‌ها به‌طور کامل مطالب کنکور MBA را پوشش می‌دهند و به نیاز دانشجویان به‌طور کامل پاسخ می‌دهند؛ از این رو و با توجه به نتیجه‌ای که رتبه‌برترهای سال‌های اخیر کنکور مدیریت کسب و کار از آن کسب کرده‌اند، یکی از بهترین منابع کنکور MBA محسوب می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم با سرزدن به این لینک فهرست کلاس‌های دپارتمان MBA کافه‌تدریس را به‌صورت کامل مشاهده کنید:

دپارتمان MBA کافه تدریس

پرسش‌های متداول منابع کنکور MBA

پرسش‌های متداول

کافه تدریس برای دروس دانشگاهی MBA نیز کلاس ارائه می‌دهد؟

در حال حاضر کافه تدریس تنها دروس کنکور مدیریت کسب و کار را ارائه می‌کند.

چند گرایش در رشته MBA وجود دارد؟

رشته MBA در ۷ گرایش در دانشگاه‌های ایران ارائه می‌شود.

رشته MBA به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

برای کسانی که به رشته‌ها و دروس مدیریتی علاقه دارند یا می‌خواهند کسب و کار خود را راه بیندازند این رشته بهترین انتخاب است.

موارد امتحانی کنکور MBA چه دروسی هستند؟

در رشته MBA ریاضی عمومی ۱ و ۲، استعداد و آمادگی تحصیلی و زبان تخصصی مدیریت کسب و کار سه درس اصلی کنکور را تشکیل می‌دهند.