برنامه‌ریزی کنکور MBA با اکسل هوشمند ابزاری است که کافه‌تدریس در اختیار داوطلبان رشته‌ی MBA قرار می‌دهد. در سال‌های اخیر بر سر موفقیت در کنکور MBA رقابت شدیدی شکل گرفته است. در این میان، برنامه‌‌ریزی مکتوب ویژگی مشترک همه‌ی رتبه‌های برتر کنکور است. بدون برنامه‌ریزی دقیق و اصولی رسیدن به موفقیت بسیار دشوار خواهد بود. پیش از این در مطلبی با عنوان «برنامه ریزی کنکور MBA ـ نبایدها و بایدهای برنامه‌ریزی موفق» از مراحل پنج‌گانه‌ی برنامه‌ریزی گفته‌ایم. در این مطلب به برنامه‌ریزی کنکور با اکسل هوشمند می‌پردازیم. این مطلب مشخصاً نحوه‌ی چنیش «حجم مطالعاتی» و «مطالعه‌ی هفتگی» را با استفاده از اکسل هوشمند توضیح می‌دهد.

ساختار برنامه‌ریزی کنکور MBA با اکسل هوشمند

در ساختار برنامه‌‌ریزی درسی اصولی باید سه مرحله را مشخص کنیم:

  • چشم‌انداز بلندمدت را برای خود تعیین کنیم؛
  • با توجه به اهداف و چشم‌اندازها، تصمیم‌گیری‌های کوتاه‌مدت داشته باشیم؛
  • عملکرد خود را ثبت کنیم که بتوانیم روند مطالعاتی خود را تحلیل کنیم.

در برنامه‌ریزی با اکسل هوشمند شما مشاور اختصاصی خودتان هستید. این روش برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند که براساس ساعت‌های مطالعه‌تان برای کنکور MBA، گزارش‌های جامع و کاملی را دریافت خواهید کرد.

ویژگی‌های اکسل هوشمند

داوطلبان برای سه درس کنکور کارشناسی‌ارشد MBA، یعنی ریاضی عمومی۱و۲ و جی‌مت و زبان، در پایان روز میزان مطالعه‌تان را ثبت می‌کنید. به‌همین ترتیب، گزارش‌های هفتگی، ماهانه، روند مطالعاتی و نتیجه‌ی نهایی را مشاهده خواهید کرد. این گزارش‌ها روند مطالعه‌ی درس ریاضی عمومی‌۱ و ریاضی عمومی۲ را به‌صورت جداگانه نشان می‌دهد. همچنین برای درس جی‌مت بخش محاسباتی و غیرمحاسباتی و برای درس زبان بخش گرامر و لغت و تمرین و تست را به‌درصد و به‌صورت نمودار نشان می‌دهد.

داوطلبان کنکور رشته MBA با دراختیارداشتن اطلاعات مفید از شیوه‌ی مطالعه‌شان می‌توانند به‌صورت کاملاً اصولی به‌سمت اهداف خود حرکت کنند. به‌این طریق، آن‌ها می‌توانند در راستای آن اهداف ساعت‌های مطالعه‌ی خود را تنظیم کرد.

اکسل هوشمند، ابزاری کاملاً کاربردی

نوشتن در دفتر کاری کسل‌کننده و درعین‌حال غیرکاربردی است؛ زیرا گزارشی از این ساعت‌های مطالعه در دسترس شما نیست. درنتیجه، شما عملاً وقت زیادی برای آن می‌گذارید، اما گزارش مفیدی دریافت نمی‌کنید. با برنامه‌ریزی کنکور MBA با اکسل هوشمند به نوشتن روزانه‌ی ساعت‌های مطالعه در دفترهای برنامه‌ریزی نیازی ندارید. 

برای دانلود فایل اکسل هوشمند برنامه‌ریزی روی این لینک کلیک کنید:

دانلود فایل اکسل

نحوه‌ی کار با اکسل هوشمند

استاد شکرزاد توضیحات کاملی را برای استفاده از اکسل هوشمند برای برنامه‌ریزی کنکور ارشد ارائه کرده‌اند. برای آشنایی کامل با نحوه‌ی استفاده از اکسل هوشمند و برنامه‌ریزی با آن روی این لینک کلیک کنید:

  ویدیو توضیحات استاد شکرزاد برای استفاده از اکسل هوشمند برنامه‌ریزی