دفترچه کنکور مدیریت کسب و کار MBA

کنکور ارشد مدیریت کسب و کار MBA یکی از جذاب ترین کنکورها برای دانشجویان رشته‌های فنی مهندسی می‌باشد. سالانه دانشجویان زیادی با تغییر رشته‌ی خود از رشته‌های مختلف فنی مهندسی به سمت رشته‌ی MBA می‌آیند تا دانسته‎های خود را در علوم مهندسی با دنیای کسب و کار و بیزنس کامل‌تر کرده و وارد فضای جذاب بازار و کسب و کار شوند. دفترچه کنکور ارشد مدیریت کسب و کار MBA با کد ۱۱۴۸ و با نام مجموعه‌ی مدیریت کسب و کار و امور شهری در گروه علوم انسانی قرار می‌گیرد و با توجه به دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سال ۹۸ سازمان سنجش دارای دو کدضریب زیر می باشد:

  • مدیریت کسب و کار MBA
  • مدیریت امور شهری

در دفترچه سوالات مجموعه مدیریت کسب وکار و امور شهری دروس ریاضی عمومی۱و۲، استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت (GMAT)، زبان تخصصی(انگلیسی)، نظریه‌های عمومی مدیریت، دانش مسائل روز، زبان فارسی، استعداد و زبان عمومی و تخصصی(انگلیسی) وجود دارند.

برای رشته ی مدیریت امور شهری باید به سوالات دروس نظریه های عمومی مدیریت، استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت (GMAT)، دانش مسائل روز، زبان فارسی، استعداد و زبان عمومی و تخصصی(انگلیسی) پاسخ دهید.

رشته مدیریت امور شهری با توجه به اعلام سازمان سنجش نیاز به پنج سال سابقه ی کار مرتبط با رشته دارد و عمدتا برای کار بر روی مسائل و مشکلات مدیریت شهری و کار در شهرداری‌ها مناسب می باشد.

برای رشته‌ی MBA سه درس ریاضی عمومی۱و۲، استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت (GMAT)، زبان تخصصی(انگلیسی) را باید پاسخ دهید.

تعداد سوالات و زمان کنکور مدیریت کسب و کار MBA

کنکور کارشناسی ارشد MBA به صورت تک دفترچه‌ای می باشد و داوطلبان بایستی به سه درس جی مت، ریاضی عمومی و زبان تخصصی پاسخ دهند. زمان در نظر گرفته شده برای پاسخ‌دهی به این سوالات 235 دقیقه می‌باشد که با توجه به این که درس ریاضی عمومی دارای 30 سوال، جی مت 40 سوال و زبان تخصصی مدیریت کسب و کار 60 سوال دارد زمان مناسبی به نظر می‌رسد.داوطلبان طبق دفترچه‌ی سال 98 ابتدا با سوالات درس جی مت مواجه می‌شوند و بعد از آن به درس ریاضی عمومی می‌رسند و در آخر باید به سوالات درس زبان پاسخ دهند.

دفترچه سوالات کنکور ارشد مدیریت کسب و کار MBA
دفترچه سوالات کنکور ارشد مدیریت کسب و کار MBA

 

برای آشنایی بیشتر با دفترچه سوالات کنکور کارشناسی ارشد MBA در زیر دفترچه سوالات سال های 97 و 98 برای دانلود قرار گرفته است

 

برای آشنایی بیشتر با دفترچه سوالات کنکور MBA و دیگر اطلاعات لازم در مورد این رشته تیم کافه تدریس وبینار رایگانی را برگزار کرده است که در آن استاد رضا شکرزاد مدرس ریاضی عمومی۱و۲، توضیحات کاملی را در این باره ارائه می کنند که میتوانید از لینک زیر مشاهده فرمایید.

آشنایی با رشته MBA – برای فارغ التحصیلان تمام رشته ها

یکی از اصلی ترین ویژگی‌های کنکور MBA کم بودن تعداد درس‌ها در کنکور این رشته می باشد که باعث می شود داوطلبان نظرات و پیش فرض‌های متفاوتی نسبت به این کنکور داشته باشند. در واقع تعداد کم دروس این کنکور باعث می‌شود تعدادی از دانشجویان حس کنند کنکور این رشته ساده باشد و به راحتی بتوانند در این کنکور موفق شوند در حالی که کسانی که در کنکور این رشته شرکت کرده‌اند می دانند که رقابت بسیار زیادی بر روی این درس ها وجود دارد و برای کسب نمره‌ی قبولی در دانشگاه‌های برتر کشور باید در تمام دروس درصد‌های بالایی کسب کنند و بتوانند تراز بالایی را در این آزمون کسب نمایند.

ما در کافه تدریس چه خدمتی را ارائه می‌کنیم؟

در دپارتمان MBA کافه تدریس ما با برنامه‌ریزی و برگزاری کلاس‌های آنلاین بهترین اساتید ریاضی، جی مت و زبان کشور را در کنار دانشجویان قرار داده ایم تا با کیفیت بالا بتوانیم در ایجاد فرصت آموزشی برابر برای همه‌ی دانشجویان سهمی داشته باشیم. کافه تدریس با برگزاری کلاس‌های آنلاین بعد مسافت را از بین برده است و با برنامه‌ریزی دقیق تا روز کنکور در کنار شما خواهد بود.

مطالب بیشتری را در وبلاگ کافه تدریس بخوانید:

دانلود سوالات کنکور MBA در 17 سال اخیر

بررسی کارنامه‌ کنکور MBA