کارگاه آنلاین ماشین لرنینگ (ML) و علم داده (Data Science)

زمان برگزاری: یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹‌ ساعت ۲۰:۰۰ هزینه کلاس: ۶۰ هزار تومان

مدت: ۳ ساعت فیلم این کلاس ضبط می‌شود و قابل دانلود است. فیلم این کلاس صرفا روی یک سیستم و تحت سیستم عامل ویندوز به تعداد دفعات نامتناهی قابل پخش است. آی دی پشتیبانی تلگرام: https://t.me/cafetadris_team

توضیحات

در این کارگاه قصد داریم مفهوم ماشین لرنینگ (ML) و علم داده (Data Science) را معرفی کرده و اهمیت و کاربرد آن ها را توضیح دهیم.
- توضیح ساده و قابل فهم از یادگیری ماشین برای همه، حتی افراد از رشته های دیگر
- ارایه مثال برای درک عمیق مفاهیم
- آشنایی با چگونگی استفاده از ماشین لرنینگ در موضوع تحقیقاتی و حتی بیزینس شخصی خود

درباره دکتر حمیدرضا فراگردی:
حمیدرضا فراگردی دکترای خود را در رشته کامپیوتر در گرایش نرم افزار و در فیلد سیستم‌های زمانبندی بی‌درنگ (Real-time systems) از دانشگاه MDH سوئد دریافت کرده است. پروژه دکترا ایشان بورسیه شده توسط شرکت ولوو و ABB سوئد بوده و همچنین در سال ۲۰۱۷ موفق به دریافت بورس محققین جوان اروپا (HiPEAC Research Collaboration Grant) شده است. ایشان مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشکده فنی دانشگاه تهران در حوزه سیستم‌های بی‌درنگ دریافت کرده است. پس از اخذ دکترا، دوره پست دکترا (Postdoc) خود را در زمینه پردازش ابری و پردازش مه (Cloud and Edge Computing) در دانشگاه Innsbruck اتریش گذراندند. همچنین ایشان بیش از یک سال است که به عنوان استاد راهنما برای دانشجویان کارشناسی ارشد در دانشگاه سلطنتی KTH سوئد مشغول بوده و تا بحال بیش از ۱۰ تن از این دانشجویان با موفقیت پایان نامه خود را به اتمام رسانده اند. تاکنون بیش از ۳۰ مقاله در کنفرانس‌های معتبر و مجلات علمی شناخته شده از ایشان به چاپ رسیده است. به مقالات تخصصی ایشان بیش از ۱۹۰ بار ارجاع داده شده و دارای H-Index ده (۱۰) هستند. مقالات بسیاری از ایشان بعنوان Best Paper در کنفرانس‌ها انتخاب شده است. شما می‌توانید لیست مقالات پژوهشی ایشان را در سایت Google Scholar ملاحظه فرمایید.

صفحه شخصی دکتر فراگردی در دانشگاه اتریش:
http://dps.uibk.ac.at/~faragardi

صفحه شخصی دکتر فراگردی در دانشگاه KTH سوئد:
https://www.kth.se/profile/hrfa

صفحه شخصی دکتر فراگردی در گوگل اسکولار:
https://scholar.google.com/citations?user=sUj2TiQAAAAJ