دوره جامع آموزش علم داده (Data Science)

 • آموزش آنلاین علم داده از صفر تا صد
 • آموزش جامع پایتون برای علم داده
 • کلاس‌های آنلاین تعاملی
 • وبینارهای رایگان مسیر شغلی
 • ارائه پروژه‌های واقعی علم داده و رفع اشکال
 • دسترسی به ویدئوی ضبط‌شده کلاس
وبینارهای رایگان آموزش علم داده

فهرست کلاس‌های آنلاین علم داده

 دوره جامع دیتا ساینس و ماشین لرنینگ
دوره جامع دیتا ساینس و ماشین لرنینگ رضا شکرزاد رضا شکرزاد
پس از ثبت نام، دوره به صورت آفلاین در داشبورد قرار خواهد گرفت.
۱۰,۷۵۰,۰۰۰ ۸,۰۶۰,۰۰۰ تومان
۱۶۰ ساعت
 ویدیو هوش تجاری و تحلیل داده با Tableau و Power BI
ویدیو هوش تجاری و تحلیل داده با Tableau و Power BI رضا شکرزاد رضا شکرزاد
دوره به صورت آفلاین بعد از ثبت نام در داشبورد قرار خواهد گرفت
۴,۱۰۰,۰۰۰ ۳,۱۲۰,۰۰۰ تومان
۵۰ ساعت
 ویدیوی بازاریابی داده‌محور (پیاده‌سازی تسک‌های مارکتینگ با کمک یادگیری ماشین)
ویدیوی بازاریابی داده‌محور (پیاده‌سازی تسک‌های مارکتینگ با کمک یادگیری ماشین) رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شنبه‌ها و یکشنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ (شروع از ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲)
۲,۹۰۰,۰۰۰ ۲,۴۶۵,۰۰۰ تومان
۲۴ ساعت
 کارگاه آنلاین کار با داده
کارگاه آنلاین کار با داده رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از یکشنبه، ۷ مرداد
۹۰۰,۰۰۰ ۷۶۵,۰۰۰ تومان
۱۰ ساعت
 کارگاه آنلاین مصورسازی داده و مهندسی فیچر
کارگاه آنلاین مصورسازی داده و مهندسی فیچر رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از یکشنبه، ۲۱ مرداد
۹۰۰,۰۰۰ ۷۶۵,۰۰۰ تومان
۱۰ ساعت
 کارگاه آنلاین هوش تجاری و بیزینس
کارگاه آنلاین هوش تجاری و بیزینس رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از دوشنبه، ۵ شهریور
۹۰۰,۰۰۰ ۷۶۵,۰۰۰ تومان
۱۰ ساعت
 کارگاه آنلاین ماشین لرنینگ و یادگیری با نظارت
کارگاه آنلاین ماشین لرنینگ و یادگیری با نظارت رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از یکشنبه، ۴ شهریور
۱,۰۸۰,۰۰۰ ۹۱۸,۰۰۰ تومان
۱۲ ساعت
 کارگاه آنلاین یادگیری بدون نظارت
کارگاه آنلاین یادگیری بدون نظارت رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از یکشنبه، ۱ مهر
۹۰۰,۰۰۰ ۷۶۵,۰۰۰ تومان
۱۰ ساعت
 کارگاه آنلاین شبکه‌های عصبی و دیپ لرنینگ
کارگاه آنلاین شبکه‌های عصبی و دیپ لرنینگ رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از یکشنبه، ۱۵ مهر
۱,۰۸۰,۰۰۰ ۹۱۸,۰۰۰ تومان
۱۲ ساعت
 کارگاه آنلاین پردازش زبان طبیعی
کارگاه آنلاین پردازش زبان طبیعی رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از دوشنبه، ۲۳ مهر
۹۰۰,۰۰۰ ۷۶۵,۰۰۰ تومان
۱۰ ساعت
 کارگاه آنلاین پردازش تصویر و بینایی ماشین
کارگاه آنلاین پردازش تصویر و بینایی ماشین رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از یکشنبه، ۶ آبان
۹۰۰,۰۰۰ ۷۶۵,۰۰۰ تومان
۱۰ ساعت
 کارگاه آنلاین پردازش صوت و سیگنال
کارگاه آنلاین پردازش صوت و سیگنال رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از یکشنبه، ۲۰ آبان
۳۶۰,۰۰۰ ۲۵۲,۰۰۰ تومان
۴ ساعت
 کارگاه آنلاین پیاده‌سازی و محصول‌سازی
کارگاه آنلاین پیاده‌سازی و محصول‌سازی رضا شکرزاد رضا شکرزاد
شروع از یکشنبه، ۴ آذر
۱,۰۸۰,۰۰۰ ۹۱۸,۰۰۰ تومان
۱۲ ساعت
 پکیج ۱۰ کارگاه آنلاین علم داده و ماشین لرنینگ
پکیج ۱۰ کارگاه آنلاین علم داده و ماشین لرنینگ رضا شکرزاد رضا شکرزاد
در توضیحات هر کارگاه مشاهده شود.
۹,۰۰۰,۰۰۰ ۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان
۱۰۰ ساعت
 پکیج ۴ کارگاه آنلاین علم داده و ماشین لرنینگ
پکیج ۴ کارگاه آنلاین علم داده و ماشین لرنینگ رضا شکرزاد رضا شکرزاد
در توضیحات هر کارگاه مشاهده شود.
۳,۹۶۰,۰۰۰ ۳,۱۶۸,۰۰۰ تومان
۴۴ ساعت

ویدئوهای آموزش رایگان علم داده

نظرات شرکت‌کنندگان در دوره آموزش علم داده

نقشه راه یادگیری علم داده

علم داده یا دیتا ساینس را بهتر بشناسید!

پیش از اینکه به‌سراغ پاسخ علم داده چیست برویم، برای رسیدن به درک بهتر باید بدانیم که هر روز بالغ بر ۲.۵ اگزابایت داده در جهان تولید می‌شود و مهم‌تر از آن، چیزی نزدیک به ۷۵ درصد از این داده‌ها ساختارنیافته و پالایش‌نشده هستند و متن و صدا و فیلم را دربرمی‌گیرند.
علم داده یا دیتا ساینس (Data Science) دانشی میان‌رشته‌ای است؛ رشته‌های مختلف، ازجمله ریاضیات و آمار و علوم کامپیوتر، را به کار می‌گیرد تا انبوه داده‌های تولیدشده را استخراج، آماده‌سازی، دسته‌بندی، پالایش، نگهداری، بصری‌سازی مدیریت و تحلیل کند. از همین نظر علم داده را با زبان استعاری «مهندسی عمران داده» هم دانسته‌اند.
نقش تعیین‌کننده‌ای که دیتا ساینس و کاربردهای روزافزون آن در زندگی امروزی ما ایفا می‌کند بسیار چشمگیر است؛ به‌همین دلیل، این می‌توان گفت دیتا ساینس بازار کار بسیار جذابی هم پیدا کرده و لقب جذاب‌ترین شغل قرن بیست‌ویکم را از آن خود کرده است.

آموزش علم داده یا دیتا ساینس برای چه کسانی مناسب است؟

علم داده یا دیتا ساینس (Data Science) ترکیبی از سه رشته‌ی آمار، ریاضیات و علوم کامپیوتر است، بنابراین افرادی که در این رشته‌ها تحصیل کرده باشند مطمئناً مسیر راحت‌تری را برای یادگیری علم داده در پیش خواهند داشت؛ اما این موضوع اصلاً به‌این معنا نیست که اگر رشته‌ی تحصیلی شما یکی از این سه یا مرتبط با این رشته‌ها نیست، نمی‌توانید آموزش علم داده را شروع کنید.
اگر بخواهیم خیلی واضح‌تر صحبت کنیم، باید بگوییم هر کسی، با هر پیش‌زمینه یا رشته تحصیلی، می‌تواند آموزش علم داده یا دیتا ساینس را شروع کند و آن را به‌عنوان شغل آینده‌ی خود انتخاب کند. تنها مسئله انگیزه‌ی شما برای شروع مسیر یادگیری یک حرفه‌ی جذاب است!
در نظر بگیرید که علم داده در تمام حوزه‌ها می‌تواند کاربرد داشته باشد و شما به‌راحتی می‌توانید با داشتن مهارت علم داده در حوزه تخصصی خودتان حرفی برای گفتن داشته باشید!

مزایای یادگیری علم داده

برای دریافت پاسخ این سؤال لازم است بدانید که در دنیای امروزی حرف اصلی را داده‌ می‌زند! روزانه حجم عظیمی از داده‌ در حال تولید است و نیاز به تحلیل داده‌ برای استخراج بینش مفید از آن‌ به مسئله‌ی بسیار مهمی تبدیل شده است. این موضوع به یک صنعت خاص اختصاص ندارد، بلکه در تمامی صنایع این اتفاق در حال رخ دادن است؛ بنابراین تقاضا برای افرادی که مهارت کار با داده و تحلیل آن‌ را داشته باشند به‌شدت در حال رشد است و این روند با توجه به آمارها و تحقیقات مختلف انجام‌شده همچنان ادامه دارد؛ به‌همین دلیل است که LinkedIn شغل دانشمند داده را «امیدبخش‌ترین شغل» و Glassdoor آن را «بهترین شغل در امریکا» نامیده‌اند!

موقعیت‌های شغلی علم داده

علم داده حوزه‌ی بسیار گسترده‌ای است؛ بنابراین انواع مختلفی از موقعیت‌های شغلی در این حوزه وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توان به دانشمند داده یا دیتا ساینتیست (Data Scientist)، تحلیلگر داده (Data Analyst) ، تحلیلگر کسب‌و‌کار (Business Analyst)، مدیر پایگاه داده (Database Manager) ، مهندس داده (Data Engineer) و مهندس یادگیری ماشین (Machine Learning Engineer) اشاره کرد.

بازار کار علم داده

همانطور که اشاره کردیم، با دیجیتالی‌شدن صنایع، داده‌ها با سرعت زیادی در دنیا در حال رشد هستند. فواید تحلیل این داده‌ها سازمان‌ها را بر این داشته است که از افرادی که مهارت کار با داده‌ها را دارند استقبال کنند.
مشاغل علوم داده سریع‌ترین رشد را در میان مشاغل فناوری دارند و یکی از پرتقاضاترین مشاغل نیز هستند. اداره‌ی آمار کار امریکا پیش‌بینی کرده است که تقاضا برای مهارت‌های علم داده تا سال ۲۰۲۶، ۲۷.۹ درصد افزایش خواهد یافت.
با وجود تقاضای بسیار زیاد، هنوز تعداد کافی متخصصان این حوزه وجود ندارند؛ بنابراین بازارکار علم داده یا دیتا ساینس در دنیا در حال حاضر از جذاب‌ترین‌هاست! البته در کشور ما این حوزه هنوز نوپاست و جای کار زیادی دارد، اما موقعیت‌های شغلی مرتبط با علم داده در وب‌سایت‌های کاریابی تعداد قابل‌قبولی دارند؛ البته که رشد علم داده در دنیا در سال‌های آینده بر روی بازار کار این حوزه در ایران هم تأثیر چشمگیری خواهد گذاشت.

درآمد دیتا ساینتیست و دانشمند داده چقدر است؟

درآمد دیتا ساینتیست یا دانشمندان داده، مانند هر نقش شغلی دیگری، به عوامل مختلفی بستگی دارد که با تغییر هر یک از آن‌ها ممکن است بازه‌ی حقوقی مختلفی را شاهد باشیم. این عوامل عبارت‌اند از: تجربه‌ی شخص، موقعیت مکانی، میزان مهارت و شرکت یا سازمانی که شخص در آن مشغول‌به‌کار است.
هر یک از این موارد می‌توانند تعیین‌کننده‌ی حقوق دیتا ساینتیست باشند، اما به‌طور کلی مشاغل حوزه‌ی علم ‌داده جزو پردرآمد‌ها محسوب می‌شوند و افرادی که در این حوزه مشغول هستند شرایط شغلی بسیار خوبی دارند.

پیش‌نیازهای یادگیری علم داده چیست؟

به‌طور کلی، می‌توان پیش‌نیازهای یادگیری علم داده یا دیتا ساینس را به سه دسته‌ی اصلی و یک دسته‌ی مکمل تقسیم کرد.
دسته‌ی اول آمار و احتمالات است که لازم است درباره‌ی احتمال شرطی، قضیه بیز (Bayes) و افراز فضاهای نمونه‌ای که دید نسبتاً خوبی را درمورد ریاضیات ابتدایی یادگیری ماشین خواهد داد اطلاعاتی را داشته باشیم؛ علاوه‌براین، لازم است با مفاهیم آمار توصیفی، آزمون فرض و رگرسیون هم آشنا باشیم.
دسته‌ی دوم که ریاضیات است، در مقایسه با آمار، زمان کمتری نیاز دارد. در این بخش لازم است درمورد مشتق و مشتق زنجیره‌ای، مشتق توابع چندمتغیره که همان مفهوم گرادیان است و جبرخطی، کار با ماتریس‌ها و بردارها و تا حدی انتگرال اطلاعاتی را داشته باشیم.
دسته‌ی سوم برنامه‌نویسی است که پیشنهاد می‌کنیم با زبان پایتون (Python) شروع کنید. دلیل این موضوع این است که اولاً زبان استاندارد هوش مصنوعی در حال حاضر در دنیا پایتون است و ثانیاً زبانی بسیار ساده است که یادگیری آن در مقایسه با باقی زبان‌ها کار راحت‌تری است.
درنهایت باید به دسته‌ی مکمل اشاره کنیم که به مفاهیم طراحی الگوریتم و پیچیدگی برنامه‌ها مربوط است؛ زیرا در هر صورت کار ما در این حوزه تا حدی بهینه‌سازی برنامه‌هایی است که نوشته می‌شوند.

مهارت‌های لازم برای یادگیری علم داده

همان‌طور که قبلاً به این موضوع اشاره کردیم، علم داده ترکیبی از ریاضیات و آمار و علوم کامپیوتر است؛ بنابراین می‌توان حدس زد که مهارت‌هایی که یک شخص برای یادگیری علم داده به آن نیاز دارد چه می‌تواند باشد. برای شروع آموزش علم داده یا دیتا ساینس، علاوه بر اینکه احتیاج دارید برخی از مفاهیم آمار و احتمال و ریاضیات را بدانید، لازم است بر حداقل یکی از زبان‌های برنامه‌‌نویسی مسلط باشید.
زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب برای علم داده عبارت‌اند از: پایتون (Python)، R ، SQL و SAS. در این بین محبوب‌ترین در بین برنامه‌نویسان حوزه‌ی دیتا ساینس زبان برنامه‌ویسی پایتون است.
دانشمندان داده باید زمانی را با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی به مرتب‌سازی و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها صرف کنند. تجسم داده‌ها، یعنی توانایی ایجاد نمودارها برای تحلیل بهتر داده‌ها و نتایج، بخش مهمی از دانشمند داده بودن است؛ علاوه‌براین، یادگیری ماشین (Machine Learning) و یادگیری عمیق (Deep Learning) بخش مهمی از کار دانشمندان داده محسوب می‌شود و شما، به‌عنوان شخصی که می‌خواهید در این حوزه کار کنید، باید با تکنیک‌های آن آشنا باشید.
علاوه‌براین مهارت‌های فنی، از مهارت‌های نرم (Soft Skills) برای علم داده می‌توان به مهارت ارتباط با دیگران و توانایی به‌اشتراک‌گذاری ایده‌ها و نتایج به‌صورت شفاهی و نوشتاری، و مهارت زبان انگلیسی اشاره کرد.

آموزش علم داده را از کجا شروع کنیم؟

حوزه علم داده یا دیتا ساینس (Data Science)بسیار گسترده است و شروع یادگیری آن به‌شکل خودخوان ممکن است مسیر سختی باشد. معمولاً افراد با حجم عظیمی از مطالب و شاخه‌های مختلف مواجه می‌شوند که نمی‌دانند باید از کدام شروع کنند و چه مطالبی نیاز به یادگیری دارد و کدام‌یک برای آنان کاربردی نخواهد بود؛ بنابراین سردرگم می‌شوند و زمان زیادی را از دست می‌دهند.
با توجه به این توضیحات، بهترین گزینه برای شروع یادگیری علم داده شرکت در دوره‌های مرتبط است. دوره‌ها مسیر یادگیری را برای افراد هموار می‌کنند و در حداقل زمان ممکن، مطالب موردنیاز را در اختیارتان قرار می‌دهند.

بهترین دوره علم داده چه ویژگی‌هایی دارد؟

به‌طور کلی می‌توان گفت بهترین دوره آموزش علم داده باید مسیر مشخصی را از ابتدای راه (پیش‌نیازهای حوزه) تا انتها (تبدیل‌شدن به شخصی با مهارت ورود به بازارکار) طی کند، یعنی یک پکیج کامل آموزش علم داده باشد. یک دوره علم داده خوب، نه‌تنها باید شما را با مفاهیم نظری موجود در حوزه آشنا کند، باید بتواند مهارت‌های عملی (برنامه‌نویسی) و حتی مهارت‌های نرم، مانند ارتباط‌برقرارکردن با افراد، را در شما تقویت کند.
در طول دوره باید به‌شکل گروهی یا انفرادی با پروژه‌های عملی دنیای واقعی درگیر شوید و درنهایت با به‌سرانجام‌رساندن برخی از آن‌ها به نقطه‌ای برسید که برای ورود به دنیای هیجان‌انگیز علم داده آماده باشید!

بیشتر بخوانید

پرسش‌های متداول

 • آیا بدون مدرک دانشگاهی می‌توان علم داده را یاد گرفت؟

  بله. علم داده جزو مهارت‌هایی محسوب می‌شود که لزوماً نیاز نیست آن را در دانشگاه یاد بگیریم. با توجه به رشد و نفوذ این مهارت در تمامی حوزه‌های تخصصی، در آینده داشتن این مهارت، در کنار دانش تخصصی خود افراد، یک ضرورت برای رقابت در بازار کار محسوب می‌شود.

 • از چه رشته‌هایی می‌توان به علم داده وارد شد؟

  از همه‌ی رشته‌ها؛ به‌شرط داشتن یک ذهن منطقی و استدلالگر، می‌توانید برای یادگیری دانش علم داده اقدام کنید. این حوزه یک دانش میان‌رشته‌ای و عمومی محسوب می‌شود. در آینده این دانش مانند ICDL و مهارت‌های عمومی کامپیوتر برای افراد یک ضرورت خواهد بود.

 • پیش‌نیازهای اصلی برای یادگیری علم داده چیست؟

  این حوزه به دانش ریاضی و آمار نیاز دارد؛ همچنین دانش دستور زبان‌های برنامه‌نویسی پایتون و R نیز برای یادگیری این حوزه لازم است. دوره‌های پیش‌نیاز کافه‌تدریس این نیازمندی‌ها را پوشش می‌دهد.
  • ریاضی: مفاهیم ضرب بردارها، ماتریس، مشتق، قاعده زنجیره‌ای، گرادیان و انواع توابع.
  • آمار: احتمال شرطی، توزیع‌های گسسته، پیوسته و توأم، امید ریاضی و واریانس، آمار توصیفی، توزیع‌های نمونه‌ای، آزمون فرض و رگرسیون.

 • آیا در دوره‌های شما زبان‌های برنامه‌نویسی هم آموزش داده می‌شود؟

  بله. البته بهتر است که با زبان‌های پایتون و R تا حدی آشنا باشید. آموزش پیاده‌سازی الگوریتم‌های یادگیری ماشین و عمیق و کتابخانه‌های مرتبط آن‌ها به‌طور کامل تدریس می‌شود.

 • آیا برای شرکت در کلاس‌ها باید منابع خاصی را از پیش مطالعه کنیم؟

  خیر. برای حضور در کلاس‌ها ما ویدیوهای پیش‌مطالعه (۱۰ ساعت) و منبع‌های مطالعاتی پیش‌نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 • تفاوت دوره‌های شما با دوره‌های مشابه چیست؟

  • ارائه بخش پیش‌نیاز به‌صورت ویدئوهای مجزا؛
  • تدریس از صفر تا صد مطالب، نه‌فقط بخشی از مفاهیم؛
  • ورک‌شاپ‌های مکمل کلاس که به یادگیری واقعی کمک می‌کند؛
  • ارائه تمرین و پروژه مکمل؛
  • رفع‌اشکال تمرین‌های ارائه‌شده؛
  • پشتیبانی فنی کافه‌تدریس.

 • برگزاری کلاس آنلاین چه اینترنتی نیاز دارد؟

  برای برگزاری کلاس آنلاین دسترسی به سرعت دانلود ۵۱۲ کیلوبیت در ثانیه کافی است، البته به‌شرطی که سرعت اینترنت شما پایدار باشد؛ درواقع پایداری سرعت اینترنت بیشتر از داشتن اینترنت سرعت‌بالا اهمیت دارد.

 • آیا امکان دسترسی آفلاین به کلاس‌ها وجود دارد؟

  بله. تمامی جلسات ضبط می‌شود و قابلیت مشاهده مجدد آن‌ها به‌صورت آفلاین هم وجود دارد.

 • در صورت تعویق یا لغو کلاس آنلاین چه باید کرد؟

  در صورت تعویق یا لغو کلاس، برای برگزاری آن در زمان مناسب با شما هماهنگی لازم انجام می‌شود. درصورتی‌که به‌هر دلیل امکان برگزاری کلاس آنلاین وجود نداشته باشد، هزینه آن به حساب شما باز خواهد گشت.

پرسش و پاسخ

* حداکثر بعد از ۲۴ ساعت پاسخ شما در همین بخش ثبت و از طریق ایمیل اطلاع رسانی می‌شود.

پرسش و پاسخ کاربران

سمیه سربی

عالی بود دوره مرسی از تک تک زحمات کافه تدریس

mehdi iraji87

استاد من هم پروژه رو به صورت انفرادی میخوام انجام بدم مشکلی نیست ؟ مدرک برام صادر میشه؟

کافه تدریس

مشکلی وجود نداره و اگر بخواین می‌تونین به شکل انفرادی پروژه و تمرین‌های علم داده رو انجام بدین. بعد از تحویل تمرین‌ها و پروژه نهایی، مدرک صادر میشه.

کیمیا امیرفردی

من ویدیوهاتون رو تو آپارات دیدم عالی بود مرسی

مهندس رضا

دوره ها کجا برگزار میشه ؟ آدرس برای ثبت نام لطف می کنید ؟

کافه تدریس

دوره‌های علم داده به شکل آنلاین برگزار می‌شن و از طریق برنامه Adobe Connect. ثبت‌نام دوره‌ها از همین صفحه انجام می‌شه. کافیه روی دوره مورد نظرتون کلیک کنید.

shakba78sh

insta dariiin?

کافه تدریس

در حال حاضر دپارتمان علم داده کافه تدریس صفحه اینستاگرام نداره. اما می‌تونین توی کانال تلگرام دیتاساینس عضو بشین:‌ https://t.me/DSLanders

فرید طاهری

سلام دوره علم 1 تموم شد مدرک هامون رو کجا بیایم بگیریم ؟

کافه تدریس

سلام، بعد از اتمام دوره علم داده و تحویل تمرین‌ها و پروژه نهایی، می‌تونین توی تلگرام به ادمین دپارتمان دیتاساینس پیام بدین تا مدرک‌تون صادر بشه. کانال تلگرام ما:‌https://t.me/DSLanders

mir reza ghorabi

bbakhshin alan koja videohaye rayganetono mishe peyda kard

کافه تدریس

توی همین صفحه، توی بخش ویدیوهای آموزشی ویدیوهای رایگان دیتاساینس در دسترس هستن. همینطور می‌تونین توی کانال تلگرام دیتاساینس‌ عضو بشین و به لینک ویدیوها دسترسی داشته باشین: https://t.me/DSLanders

امیررضا فرهودی

سلام و خسته نباشید استاد عزیز باعث افتخاره اگر ایران تشریف آوردید در دوره های حضوری تون هم شرکت کنم

کافه تدریس

سلام، متاسفانه جناب شکرزاد ایران نیستن و دوره‌های علم داده به شکل آنلاین برگزار می‌شن.

مهین

استاد مارکتینگ آنلاین برگزار نمیشه دیگه ؟

کافه تدریس

خیر، در حال حاضر دوره مارتینگ داده‌محور فقط به شکل ویدیو برای ثبت‌نام در دسترسه.

kiimia kh

ostad salam ta key mitionim proje mon ro befrestim?

کافه تدریس

سلام، ددلاین پروژه‌ها برای هر کلاس توی کانال علم داده مشخص و پست می‌شه. لطفا کانال تلگرام کلاس رو چک کنین.

ریما حسنی

آقا سلام یه مقاله داشتین راجع به درآمد دیتاساینتیست اونو پیدا نمی کنم میشه کمک کنین ؟

کافه تدریس

سلام، لینک مقاله‌ی درآمد دیتاساینتیست:‌ http://ctdrs.ir/ds0051

امیرحسین کرامتی

استاد من تونستم اولین فرصت شغلیم رو به عنوان مهندس داده داشته باشم ممنون ازتون

پریچهر

تهران کلاس حضوری دارید جناب دکتر ؟

کافه تدریس

خیر، کلاس های علم داده به شکل آنلاین برگزار می‌شه.

امیر محمدی

سلام و عرض خسته نباشید میخواستم از محضرتون بپرسم دیتاساینس همون ماشین لرنینگ هست ؟

کافه تدریس

سلام، خیر، دقیقا یکی نیستن این دو حوزه.
علم داده ترکیب آمار و ریاضی + دیتا آنالیز + ماشین لرنینگ و دانش بیزینسه. درواقع دیتاساینس از تکنیک‌های ماشین لرنینگ برای درک بهتر داده ها و ساخت مدل‌ها برای پیش‌بینی استفاده می‌کنه.

masoudadelnia شکوفه

سلام استاد فایل های کلاس رو کجا بارگذاری می کنید ؟

کافه تدریس

سلام، فایل های کلاس در کانال تلگرام کلاس آپلود می‌شه. بعد از ثبتنام در کلاس، از طریق داشبوردتون به لینک کانال دسترسی دارین.

بهاره

سلام. بهتر نبود اسم دوره ها رو میذاشتید ماشین لرنینگ؟ در واقع سوالم اینه که فرق ماشین لرنینگ و علم داده چیه؟

کافه تدریس

سلام
علم داده ترکیب آمار و ریاضی + دیتا آنالیز + ماشین لرنینگ و دانش بیزینسه که همه این‌ها رو توی دوره‌هامون کاور می‌کنیم. به همین خاطرم اسم دوره‌ها علم داده هستن، نه ماشین‌ لرنینگ. این که ماشین لرنینگنش حجم بیشتری داره به خاطر ماهیتشه. درواقع دیتاساینس از تکنیک‌های ماشین لرنینگ برای درک بهتر داده ها و ساخت مدل‌ها برای پیش‌بینی استفاده می‌کنه.

بردیا افشار

سلام. یخ سوال مشاوره دارم. من الان اول دبیرستان هستم و به هوش مصنوعی علاقه دارم. میخوام بدونم از الان شروع کنم با دوره ها بیام جلو میتونم قبل از دانشگاه رفتن ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی یاد بگیریم؟

کافه تدریس

سلام، بله دوره‌های ما محدودیت سنی ندارن و می‌تونین از همین سن شروع کنین و اتفاقا وقت خوبیه، چون خیلی راحت وقت دارین تا چند سال آینده هم خودتون رو برای بازارکار و هم ورود به شکل اکادمیک به این حوزه آماده کنین. ضمن اینکه توی دوره‌ها یه سری ویدیوهای پیش‌مطالعه هم داریم برای یادگیری مفاهیم ریاضی و آمار و پیش‌نیازهای اولیه دوره که می‌تونه کمک خوبی باشه.

Sisilow

سلام. ببخشید من میخوام کد ۶ علم داده ۱ رو ثبت نام کنم. چند جلسه از کلاس گذشته و آیا به کلاس آنلاین میرسم؟

کافه تدریس

سلام، جلسه صفر و یک این کلاس برگزار شده و فردا و پس‌فردا هم جلسات سوم و چهارم برگزار می‌شه. درمورد اینکه به کلاس می‌رسین، بله امکانش هست، کافیه وقت بیشتری رو در طول هفته بعد بذارین و ویدیوهای مهم پیش مطالعه و همینطور این چند جلسه رو ببینین. ضمنا جلسات کلاس رکورد میشه و هر زمان بخواین می‌تونین دوباره ببینینشون. گروه‌بندی کلاس هم دیروز انجام شده و هنوز فعالیت‌های تیمی کاملا شروع نشده، پس اگه می‌خواین تیمی تمرینا رو جلو ببرین هم امکانش هست.

سینا

در مورد این دوره های علم داده که دارید، سوالم اینه که میشه بدون شرکت توی دوره اول مستقیم دوره دوم (علم داده ۲) رو برداشت؟ من یه کم ماشین لرنینگ بلدم و میخوام پیشرفته تر یاد بگیریم.

کافه تدریس

بله این امکان وجود داره، کافیه سرفصل‌های دوره علم داده ۱ رو بررسی کنین (که شامل مفاهیم بیسیک ماشین لرنینگ می‌شه) و در صورتی که با مفاهیمش آشنایی دارین، بدون شرکت در دوره علم داده ۱ وارد دوره پیشرفته بشین.

MARYAM AKASHE مالک

در رابطه با iot آموزشی دارید ؟

کافه تدریس

در حال حاضر خیر.

پیمان بابادی عکاشه

سلام بر مهندسین گرامی مقالات عالی بود خسته نباشید

مریم خسروی

در رابطه با مصاحبه شغلی هم یه وبینار داشتید پیداش نمی کنم

کافه تدریس

درباره‌ی رزومه نویسی استاندارد وبیناری رو داشتیم (وبینار ۱۰) که ویدیوش در همین صفحه در دسترسه.

nadaliyan.b درب امامیه

وبینار مارکتینگ داده محور رو چه طور باید ثبت نام کرد ؟

کافه تدریس

روی دکمه ثبت‌نام کلیک کنین، اطلاعاتتون رو وارد کنین. برای ورود به وبینار هم کافیه داخل داشبوردتون روی ورود به کلاس کلیک کنین.

یاسین صادقی

استاد دوره واقعا بی نظیر بود از تک تک زحماتتون و پاسخگویی تون در طول دوره ممنون

M H قاسمی

میشه برای مثال بفرمایید گوگل چه استفاده هایی از ماشین لرنینگ میکنه ؟

کافه تدریس

ما پست‌های زیادی در این مورد در کانال تلگرام دیتاساینس منتشر کردیم و می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنم برای این مورد حتما کانالمون رو چک کنین. https://t.me/DSLanders

abolfathighazaleh فهیمی

سلام خسته نباشید وبینار یا مقاله ای دارید که در رابطه با شاخه های هوش مصنوعی توضیح بدید

کافه تدریس

مقاله‌های زیادی در این مورد در وبلاگ دیتاساینس داریم. پیشنهاد می‌کنم بررسی‌‌شون کنین.

سجاد حاجی بابایی

استاد شما chatgpt رو بیشتتر قبول دارید یا opt؟

کافه تدریس

اگه نظر جناب شکرزاد مد نظرتون هست لطفا به ایدی تلگرام خودشون پیام بدین.

بیژن جمشاک اصل

برای یادگیری هوش مصنوعی بایستی ریاضیات مسلط باشیم ؟ من ریاضیم ضعیفه

کافه تدریس

مسلط بر تمام مباحث ریاضی نه، کافیه با بعضی از مفاهیم ریاضی و آمار آشنایی داشته باشین که اون‌ها هم در دوره به شکل ویدیوی پیش مطالعه در دسترس قرار می‌گیرن.

صدف کرمی

سلام استاد من جاوا بلدم . برای یادگیری ماشین لرنینگ تاثیری داره ؟

کافه تدریس

سلام، اینکه یه زبان برنامه‌نویسی دیگه ای رو بلد باشین کمک می‌کنه خیلی سریع پایتون رو یاد بگیرین.

امیرحسین شکاری زاده

در ماشین لرنینگ از چه ابزارهایی از پایتون استفاده میشه ؟

کافه تدریس

به طور کلی زبان برنامه‌نویسی پایتون معمولا توی ماشین‌لرنینگ مورد استفاده قرار می‌گیره چون کتابخونه‌های کاربردی زیادی برای کار با دیتا و الگوریتم‌های ماشین‌لرنینگ داره.

امیرحسین شکاری زاده

در ماشین لرنینگ از چه ابزارهایی از پایتون استفاده میشه ؟

کافه تدریس

کاملا متوجه سوالتون نشدم، ولی به طور کلی با پکیج‌های پایتون مختص ماشین‌لرنینگ کار میشه.

mohadese نجاتی

salam khaste nabashid . vaghean doree ali bod mamnoon azaton

کافه تدریس

سلام، ممنون از اشتراک نظرتون

sinamokar99 یعقوبی

سلام استاد یکم در رابطه با دوره جدیدتون که برای مارکتینگ هست راهنمایی می کنید ؟

کافه تدریس

سلام، در مورد این دوره توضیحاتی رو در کانال تلگرام دیتاساینس پست کردیم، لطفا وارد کانال بشین و ویس توضیحات دوره رو بشنوین:‌https://t.me/DSLanders

دانیال mirzaei

سلام کدام کتابخانه های پایتون رو تدریس می کنید و به طور کلی پایتون در چه سطحی تدریس میشه ؟

کافه تدریس

سلام، سرفصل‌های دوره رو در این مورد چک کنین لطفا. تمام مباحثی که در دوره کاور می‌شه نوشته شده.

مژده امیری

استاد کلاسهای جدیدتون از چه تاریخی شروع میشه ؟

کافه تدریس

کلاس علم داده ۱ کد ۵ از ۲۰ اسفند ماه شروع شده. هر دوره‌ای که در حال حاضر موجوده، توی همین صفحه با جزییات لیست شده.

shqyq.ak خورشیدیان

ببخشید میشه یه وبینار هم راجع به کشورهای مناسب اپلای برای برنامه نویس ها بذارید ؟

کافه تدریس

این پیشنهاد رو در نظر می‌گیریم. البته برنامه‌نویسی لزوما با دیتاساینس تو یه دسته قرار نمی‌گیرن.

آرین باقری

مرسی بابت محتواهای جذابتون

malibabakhani اکبری

سلام لطفا مباحثی که در قسمت پیش نیازهای پایتون تدریس می شود بفرمایید

کافه تدریس

سلام، این موارد در بخش سرفصل‌های دوره لیست شدن. لطفا به توضیحات هر دوره مراجعه کنین. ضمن اینکه ویدیوی پیش مطالعه پایتون به شکل رایگان در بخش ویدیوهای آموزشی رایگان سایت (در همین صفحه) در دسترسه.

سیدپرهام اکبری راد

برای ورود به این حوزه باید به زبان انگلیسی مسلط باشیم؟

کافه تدریس

بهتره زبان انگلیسی تون رو در طول یادگیری بهتر کنین. چون خیلی بهش نیاز دارین.

علی جویافر

سلام خسته نباشید
خواستم تشکری از شما داشته باشم چرا که پیش از کلاس گمان نمی کردم فضای کلاس تا به این اندازه تعاملی و پویا باشد
خصوصا انجام پروژه ها به صورت گروهی بنده را با دوستانی آشنا کرد که می توانم با آنها در مسیر یادگیری همراه شوم
ممنون از استاد شکرزاد عزیز

کافه تدریس

سلام، ممنون از محبت شما دوست عزیز

Amin Salimi مهدی زاده

ادمین محترم کافه تدریس سلام
سوالی از شما داشتم حقیقتا بنده به دلایلی محدودیت زمانی برای یادگیری دوره علم داده اول دارم از طرفی برای صرفه جویی از زمان باید کد آفلاین را ثبت نام کنم از طرفی هم هراس از این دارم که نیاز به رفع اشکال داشته باشم و نتوانم با استاد ارتباط بگیرم ممنون میشوم بنده را در این زمینه راهنمایی بفرمایید / از لطف بی اندازه شما سپاسگزارم

کافه تدریس

سلام، از اون‌جایی که دوره آنلاین هم جلساتش ضبط میشن، نگرانی بابت حضور در کلاس وجود نداره. بنابراین می‌تونین دوره انلاین رو ثبتنام کنین و هر زمان خواستین پیش برین.

شقایق ناصح

سلام من وبینار آخر رو از دست دادم و متاسفانه نتونستم ثبت نام کنم میشه راهنماییم کنید از کجا بببینم ؟

کافه تدریس

سلام، به زودی لینک ویدیوی وبینار در کانال تلگرام دیتاساینس قرار می‌گیره، لطفا وارد کانال بشین:‌https://t.me/DSLanders

امیرحسین -

استاد این دوره مارکتینگ رو هم تماما خودتون تدریس می کنید یا استاد دیگه ای هم حضور دارند ؟ ممنون از جوابتون

کافه تدریس

مدرس این دوره جناب شکرزاد هستن.

مهدی جعفری

سلام دیدم یه دوره گذاشتین برای مارکتینگ میشه در مورد این دوره بیشتر توضیح بدید برای کیا مناسبه؟

کافه تدریس

سلام، توضیحات این دوره در کانال تلگرام دیتاساینس قرار داده شده، لطفا وارد کانال بشین و ویس توضیحات رو بشنوین:‌ https://t.me/DSLanders

یاس تنکابنی

خدا قوت کافه تدریسی ها ، برنامه ای برای دوره علم داده دوم جدید به صورت آنلاین دارید ؟

کافه تدریس

به زودی در کانال تلگرام دیتاساینس در این مورد اطلاع رسانی می‌شه. https://t.me/DSLanders

مینا پاک نژاد

سلام استاد کلاسهای حضوریتون تهران هست ؟

کافه تدریس

سلام دوست عزیز، کلاس حضوری نداریم.

نیما

درود و وقت بخیر استاد
ببخشید هدف من شرکت در آزمون dp-100 مایکروسافت است.
آیا شرکت در این دوره من رو آماده برای اون آزمون میکنه؟
و اینکه در کل برای اماده شدن برای اون آزمون باید چه منابعی داشته باشم؟
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
سپاس.

کافه تدریس

سلام، لطف کنین در این مورد به ایدی ادمین کانال تلگرام دیتاساینس پیام بدین. https://t.me/DSLanders

امینی

با سلام

توی دوره های علم داده مباحث ریاضی هم آموزش داده میشه؟

کافه تدریس

سلام، بله، مباحثی که برای یادگیری علم داده بهش نیاز دارین، به شکل ویدیوی پیش‌مطالعه در اختیارتون قرار می‌گیره.

محمد بنی احمدی

سلام خسته نباشین اگه بخوایم سلف استادی پیش بریم چه پیشنهادی دارید ؟

کافه تدریس

اول از همه برای سلف استادی پیش رفتن تو این حوزه زبان انگلیسی‌تون باید خوب باشه. چون منابع رایگان فارسی خیلی کمن. بعد باید ببینین چه منبعی رو باهاش راحتین. می‌تونین بین یوتیوب، کتاب‌های رایگان موجود و کورس‌های خارجی انتخاب کنین.

پگاه پیرنیاکان

الان خیلی کورس و آموزش برای دیتاساینس وجود داره اما چیزی که مهمه اینه که آدم یه راهنما داشته باشه از نظر من بهترین استاد دیتاساینس هستند

کافه تدریس

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز

mohammadreza400 شعبانی

دیتاساینس خیلی حوزه خفنیه خیلی جذابه متخصص شدن تو این علم

نسترن دهبان

با ترنفسومرها و دیفیوژن مدل میشه داده های تصویر و عددی رو کلاس بندی و استخراچ ویژگی کرد ؟

کافه تدریس

بله، البته سوالتون خیلی کلیه. مدل‌های زیادی مبتنی بر ترنسفرمورها اومدن که هر کدوم باید جداگانه بررسی بشن.

alemeabdn62 .

استاد من شنیدم که با هوش مصنوعی ، تولید محتوا و طراحی سایت از بین میره شما تایید می کنید؟

کافه تدریس

کسی نمی‌تونه از الان در این مورد نظری بده، هرچی هست پیش‌بینیه. فعلا هوش‌مصنوعی تو این حوزه‌ها می‌تونه کمک کنه، اما حذف نه.

پردیس صادقی

جناب دکتر به نظر شما ارشد کامپیوتر کدوم گرایش بخونم ؟ هوش مصنوعی ، نرم افزار یا علم داده ؟

کافه تدریس

این که چه انتخابی داشته باشین به خیلی فاکتورها بستگی داره. مهم‌ترینش هدف شما و علاقه‌تونه. اگه میخواین تو حوزه ماشین‌لرنینگ کار کنین، هوش مصنوعی رو انتخاب کنین یا علم‌داده.

پویا صلواتی

سلام خدا قوت لطف می کنید در رابطه با فریلنسری علم داده یه وبینار بذارید

کافه تدریس

سلام، حتما در نظر می‌گیریم.

mohsen.sohrabizadeh

سلام
تفاوت کلاس آنلاین علم داده ۱ - کد ۵ با ویدیو علم داده ۱ - (آفلاین) چیست؟
چون سر تیتر ها یکی هستن

کافه تدریس

سلام، تفاوت در افلاین و انلاین بودن دوره‌ست. اگه مایلین به طور مرتب در کلاس حاضر بشین، بهتره دوره انلاین رو انتخاب کنین و اگه ترجیح میدین زمان دست خودتون باشه و سریع‌تر یا کندتر پیش برین، می‌تونین دوره افلاین رو ثبت‌نام کنین.

فرامرز سلیمانی

میخام در دوره data science شرکت کنم نحوه برگزاری دوره و ثبت نام و شرکت چطور هست ممنون

کافه تدریس

دوره‌های علم داده به شکل آنلاین برگزار می‌شه، البته ویدیوی دوره هم قابل خریده. برای ثبت‌نام در دوره‌ها کافیه روی دکمه ثبت‌نام کلیک کنین.

shaahin.zaare1991 قیدرپور

سلام ببخشید از چه سنی میشه ثبت نام کرد تو این دوره ها ؟ دختر من 12 سالشه و شدیدا علاقمند به دوره های کامپیوتری هست

کافه تدریس

سلام، دوره‌ها محدودیت سنی ندارن اما اگه بعد از گرفتن مدرک دیپلم بیان سراغ دیتاساینس منطقی‌تره. چون مباحث برای ۱۲ سال کمی سنگینه.

حسین صداقت نیا

لطفا برای دوره علم داده 1 زمان شروع دوره و پایان دوره رو بفرمایید

کافه تدریس

علم داده ۱ کد ۵ از ۲۰ اسفند ماه شروع می‌شه. تعداد جلساتش هم ۱۰ هست.

میلاد صادقی

خدا قوت و خسته نباشید شما در طول این دوره کتابخانه های scipy و numpy هم آموزش میدید نحوه استفاده شون رو ؟

کافه تدریس

بله، کتابخانه‌های پایتون کاور میشن تو دوره‌های علم‌داده.

pershengkurd زمانی

همه این مواردی که در سرفصل ها نام بردید رو شما آموزش میدید ؟ و هر کدوم چقدر زمان می بره یادگیریش ؟

کافه تدریس

بله، تمام مواردی که در سرفصل‌ها آورده شده در کلاس کاور می‌شه. زمان یادگیریش به خود شما بستگی داره. اینکه چقدر زمان برای تمرین کردن می‌ذارین، چقدر بک‌گراندتون کمک‌تون می‌کنه و ...

مرتضی کبیری

ببخشین computer vision جزو علم داده محسوب میهش ؟

کافه تدریس

بینایی کامپیوتر درواقع زیرشاخه‌ی هوش مصنوعی محسوب می‌شه. اما از اون‌جایی که علم داده و هوش‌مصنوعی باهم هم‌پوشانی دارن، ما تو دوره علم ۲ وارد مباحث بینایی هم می‌شیم.

محمدحسین ابوطالبی

به نظرتون برای مشغول به کار شدن به عنوان دانشمند داده یا آنالیزور داده باید tableau هم بلد بود ؟

کافه تدریس

بله، البته این خیلی بستگی به پوزیشن کاری که می‌رین سراغش داره. هر شرکتی برای پوزیشن‌های مختلفش نیازمندی‌های متفاوتی رو داره. ممکنه این مهارت رو ازتون بخوان یا برعکس.

علیرضا سعیدی

بدون مدرک دانشگاهی در این زمینه بهمون پروژه میدن ؟

کافه تدریس

اولین و مهم‌ترین موضوع مهارته. اگه ثابت کنین که پروژه‌هایی رو تعریف کردین خودتون و روشون کار کردین و مهارت‌های لازم رو دارین، بله این امکان وجود داره.

azade جهانگیری

سلام میشه یه وبینار هم در رابطه با نحوه استفاده از دیتا ساینس و ماشین لرنینگ در بازارهای مالی بذارید ؟ ممنون میشم ازتون

کافه تدریس

سلام، وبینارهامون به شکل سلسله‌وار تعریف میشن. این موضوع‌ها رو به شکل جزیی توی وبینارهای قبلی داشتیم ولی مختص این موضوع ممکنه وبیناری رو در آینده تعریف کنیم.

زهرا رشید

استاد به نظرتون من که به این حوزه خیلی علاقمندم برای ارشد هوش بخونم یا علم داده ؟

کافه تدریس

علاقه‌تون رو می‌تونین جزیی‌ترش کنین و ببینین مثلا کدوم زیرشاخه رو دوس دارین دنبال کنین، بینایی کامپویتر، پردازش متن، یا به طور کلی می‌خواین فقط یه تحلیل‌گر داده باشین. اینجوری بهتر می‌تونین انتخاب کنین. البته که در نهایت با خوندن هر کدوم از این رشته‌ها این امکان وجود داره که توی همه ی این حوزه‌ها کار کنین.

نیما احمدی

استاد خدا قوت واقعا دوره هاتون عالیه

کافه تدریس

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز.

هانیه Safa

البته نمیشه تو کوتاه مدت دیتا ساینتیست شد باید سالها با داده کار کنی برنامه نویسی کنی پایگاه داده بلد باشی ریاضی و آمار و هزار آیتم دیگه ولی دوره تون همه رو خلاصه کرده در 160 ساعت واقعا بدون دوره های شما این مسیر خیلی طولانی میشد

کافه تدریس

بله، دیتاساینس حوزه‌ی گسترده‌ایه و حتی افرادی که سال‌ها توی این حوزه کار می‌کنن نمی‌تونن ادعا کنن که دیگه همه چیز رو بلدن و چیزی برای یادگیری وجود نداره. بنابراین چه در طول آموزش و چه در حین کار، همچنان یادگیری ادامه داره.

محسن غفاریان عنبران

سلام من شنیدم تمرین ها به صورت تیم ورک انجام میشه درسته ؟

کافه تدریس

سلام، بله همینطوره. تمرین‌ها به شکل گروهی انجام می‌شه. البته در صورت تمایل امکان کار انفرادی هم هست.

asgarinikan99 امامی پارسا

ببخشید باید حتما دوره علم داده 2 رو شرکت کنیم؟ لازمه ؟

کافه تدریس

بستگی به نیاز شما داره. اگه فقط نیاز به یادگیری مباحث بیسیک یادگیری ماشین و کار با داده دارین، دوره ۱ کافیه. اما اگه نیاز به ورود به یادگیری عمیق، پردازش تصویر و متن دارین، باید دوره علم ۲ رو هم بگذرونین، مگر اینکه بعد از دوره ۱، خودتون بتونین به شکل خودخوان پیش برین.

shaverma1383 فریبرز راد

ببخشین برای شرکت در دوره هاتون محدودیت سنی دارین ؟ من 15 سالمه

کافه تدریس

شرکت در دوره‌ها محدودیت سنی نداره، اما بهتره وبینارها و جلسات اول رایگان دوره‌ها رو دنبال کنین و ببینین مناسبتون هست یا نه.

آرش پورمیرزایی

برای ورود به دنیای علم داده باید چه مباحثی از ریاضی باید مسلط باشیم ؟

Siamak محمدی

سلام استاد چه طوری می تونیم تو ایران تو مقطع دکتری دیتاساینس بخونیم ؟ این امکان هست ؟

کافه تدریس

سلام، می‌تونین دکترای هوش‌مصنوعی بخونین.

میعاد مولاپور

در رابطه با Image Classification هم توی دوره تدریس میشه ؟

کافه تدریس

سلام، بله، تو دوره علم ۲ بیشتر وارد حوزه بینایی می‌شیم. می‌تونین سرفصل‌های دوره‌ها رو هم بررسی کنین.

Ghazal bt

سلام استاد کلاس آمارتون ارتباطی با این دوره علم داده داره ؟

کافه تدریس

سلام، علم‌داده به طور کلی بر پایه‌ی آماره. اما لازم نیس کلاس آمار جداگانه‌ای رو ثبت‌نام کنین. پیش‌نیازهای آماری تو دوره علم داده کاور میشه.

roghii شهابی

سلام کافه تدریس ، استاد من نمی تونم تو تایم برگزاری کلاس شرکت کنم بعدش می تونم ویدیوش رو ببینم

کافه تدریس

سلام، بله جلسات ضبط می‌شن و ویدیوها در دسترستون قرار می‌گیرن.

پروانه دانشگر

سلام استاد کلاس علم داده 2 رو باز هم برگزار می کنید ؟

کافه تدریس

سلام ممکنه سال آینده تکرار بشه. اما در حال حاضر برنامه‌ی قطعی وجود نداره متاسفانه.

NASRIN karimi

درود بر شما
میشه لطفا عنوان مطالبی که در علم داده 1 و 2 تدریس می شود را برای من بفرستید.
سپاس

کافه تدریس

سلام، اگه منظورتون سرفصل‌ها هستن لطفا روی هر دوره کلیک کنین تا سرفصل‌ها و جزئیات دیگه رو مشاهده کنین.

عاطفه

مرور و تمرین کل دوره علم داده شما چند ماه طول خواهد کشید؟

کافه تدریس

دقیقا متوجه منظورتون نشدم. اگه مرور و تمرین از سمت شماست، که کاملا به خودتون بستگی داره و زمانی که هر روز بهش اختصاص می‌دین.

عاطفه

آیا می توان پکیج فیلم های ضبط شده کلاس علم داده شامل ۹مرحله را یکجا خرید؟

کافه تدریس

دوره های علم‌داده افلاین (ویدیو) رو می‌تونین تهیه کنین. این دوره‌ها ویدیوهای جلسات ضبط شده کلاس انلاین هستن.

Shahab Rasta سعادتی جعفرآباد

سلام تو شبکه های مجازی هم هستید ؟ اگر بله آدرسش رو میذارید ؟

کافه تدریس

سلام، آدرس کانال تلگرام علم داده :‌https://t.me/DSLanders

Sara عباسی

سلام ميشه من رو راهنمايي کنيد من بين دوره آنلاين و آفلاين گير کردم به نظرتون من همين ويديوها رو تهيه کنم يا صبر کنم دوره جديد بياد؟

کافه تدریس

سلام این موضوع کاملا به خود شما بستگی داره. اگه دوس دارین سر تایم خاصی در کلاس حضور داشته باشین تا فلوی یادگیری رو از دست ندین، دوره انلاین براتون مناسبه. اما در صورتی که می‌خواین خودتون تایم‌تون رو هندل کنین و نیازی ندارین که فورس بشین برای یادگیری، دوره افلاین رو انتخاب کنین.

محمد Zali

سلام به کافه تدریس عزیز ممنون بابت دوره های عالي تون، شما برنامه ای برای برگزاری وبینارهای جدید دارید ؟

کافه تدریس

سلام، ۲۱ دی ماه ( امشب) وبینار جدیدی در حوزه ماشین‌لرنینگ برگزار می‌شه. به طور کلی وبینارها به شکل مستمر درمورد موضوعات دیتاساینس، هوش مصنوعی و ماشین‌لرنینگ برگزار می‌شه. برای اطلاع کافیه در کانال تلگرام علم‌داده عضو بشین:‌ https://t.me/DSLanders

پریناز ایرج

من اگر بخوام دوره رو آفلاین تماشا کنم راهی برای پرسش وپاسخ هست اگه اشکالی داشته بام

کافه تدریس

برای پرسش و پاسخ می‌تونین مستقیما با خود جناب شکرزاد در ارتباط باشین یا در گروه تلگرامی که همه افراد ثبت‌نامی حضور دارن سوالتون رو بپرسید.

امیرعلی بهزادی فر

سلام و عرض ادب و احترام آیا به تمامی شرکت کنندگان دوره مدرک اعطا می کنید یا مشمول به قبولی در آزمون پایانی است ؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

کافه تدریس

سلام، مدرک پایان‌دوره به افرادی که تمرین‌ها و پروژه رو تحویل بدین ارائه می‌شه.

امید اسپهبدی

salam kelasa faghat online ya hozoriam darid ?

کافه تدریس

سلام، کلاس‌های علم داده به شکل آنلاین برگزار می‌شه.

جواد اقتصاد

ادمین یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدی
راستش من دوره علم داده 1 رو تموم کردم اما نتونستم با شروع علم 2 کلاس رو بیام ، الان تایمم آزاده میتونم از الان کلاس رو شروع کنم ؟ یعنی چیزی سر در میارم ازش ؟

کافه تدریس

اگه دروه علم داده ۱ رو گذروندین، بنابراین برای درک مفاهیم دوره ۲ هیچ مشکلی ندارین. اینکه می‌تونین از الان دوره رو شرکت کنین، بله امکانش هست. به شکل افلاین پیش می‌رین.

mohsenttm شاملو

استاد خواستم یه تشکر ویژه ازتون بکنم واقعا بهترین هستید هر دوره دیگه ای که بذارید بی شک شرکت می کنم

کافه تدریس

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز

محمدحسین صفویه

سلام خسته نباشین برای دریافت مدرک باید آزمون بدیم ؟ شرایطش چه جوریه؟

کافه تدریس

سلام، برای دریافت مدرک پایان دوره، لازمه تمرین‌ها و پروژه‌های تعریف شده‌ در کلاس علم‌داده رو تحویل بدین.

ایمان الله وردی

خسته نباشین شما تو آپارات نیستین ؟

کافه تدریس

در آپارات فقط ویدیوی وبینارهای علم داده قرار می‌گیره.

حوریه تشیعی

ادمین جان سلام یه سوال nlu هم آموزش داده میشه ؟

کافه تدریس

سلام، دوره‌های علم‌داده مختص حوزه‌ی متن نیستن، اما کار با داده‌های متنی و مدل‌های معروف این حوزه پوشش داده می‌شه.

حوا محمدی

کلاسهای آموزشی برای برنامه نویسی هم دارید ؟

کافه تدریس

برنامه‌نویسی چه زبانی و در چه حوزه‌ای؟‌ در دوره‌های علم‌داده برنامه‌نویسی پایتون برای علم داده و یادگیری ماشین رو یاد می‌گیرین.

حسین زاهدی

استاد وبینارها خودش به تنهایی می تونه منبعی برای یادگیری باشه ؟

کافه تدریس

وبینارها رو می‌شه به عنوان راهی برای درک کلی دیتاساینس و یادگیری ماشین، کاربردهاش و نحوه‌ی ورود به این حوزه‌ در نظر گرفت.

بیتا شاه پوری ارانی یوسفی

بسیااار عالی. آموزش فوق العاده ای مخصوصا برای کسانی که اصلا آموزش قبلی ندیدند.

کافه تدریس

ممنون که نظرتون رو به اشتراک گذاشتین.

احمد نجفی

بیان مدرس خیلی عالی و مطالب به خوبی توضیح داده شد.

کافه تدریس

ممنون از اشتراک نظرتون.

گلاره -

سلام ميشه سرفصل دوره هاتون رو بگین که چه عنوان هایی تدریس میشن ؟

کافه تدریس

سلام، کافیه وارد صفحه‌ی دوره مورد نظرتون بشین تا سرفصل‌ها رو با جزئیاتشون ببینین.

عرفان حیدری فر

سلام بعد از برگزاري کلاس به ويديوهاش هم دسترسي داريم؟

کافه تدریس

سلام، بله جلسات ضبط می‌شن و ویدیوها در اختیارتون قرار می‌گیره.

mghazi مختاری اقدم

من يه سوال داشتم اينکه بدون مدرک دانشگاهي تو اين حوزه شغلي و فقط با يادگيري و گذراندن دوره هاي غير آکادميک ميشه مشغول به کار شد ؟

کافه تدریس

اینکه بدون مدرک مرتبط دانشگاهی بتونین تو این حوزه کار کنین امکان‌پذیره. اولین چیزی که برای کارفرما مهمه مهارت شماست و تجربیات قبلی‌تون. با تعریف پروژه‌های مختلف و کار روی اون‌ها می‌تونین ثابت کنین که مهارت کافی رو دارین.

iman12345 علوی

سلام استاد من ميخوام دوره علم داده رو به صورت آفلاين ببينم ميخواستم ببينم که راهي هست که با بقيه شرکت کننده هاي دوره در ارتباط باشم ؟

کافه تدریس

سلام، بله در گروه تلگرام می‌تونین با بقیه ارتباط بگیرین.

مهتاب

درود.
من وبینار اول را باز کردم ببینم،تو همون نیم ساعت اول اونقدر اصطلاحات پیچیده به کار بردند که من متوجه نشدم داستان چیه و انصراف دادم.
جلساتی با بیان ساده تر دارید شرکت کنم؟ یه جوری که بشه من انگلیسیم خوب نیست متوجهش بشم

کافه تدریس

سلام، دوست عزیز به طور کلی علم‌داده پر از این اصطلاحات انگلیسیه که شما باید رفته رفته با اون‌ها آشنا بشین و درکشون کنین. اینکه در اولین وبینار این اصطلاحات براتون ناآشنا بودن خیلی عادیه. باید به خودتون زمان بدین و درگیر حوزه بشین تا رفته رفته همه‌ی این‌ها براتون قابل درک باشه. بنابراین پیشنهاد میکنیم حتما وبینارهای بعدی رو ببینین و با دیدن یه ویدیو انگیزه‌تون رو از دست ندین.