دوره جامع آموزش علم داده (Data Science)

 • آموزش آنلاین علم داده از صفر تا صد
 • آموزش جامع پایتون برای علم داده
 • کلاس‌های آنلاین تعاملی
 • وبینارهای رایگان مسیر شغلی
 • ارائه پروژه‌های واقعی علم داده و رفع اشکال
 • دسترسی به ویدئوی ضبط‌شده کلاس

وبینارهای رایگان و کلاس‌های آنلاین آموزش علم داده

ویدئوهای آموزش رایگان علم داده

نظرات شرکت‌کنندگان در دوره آموزش علم داده

نقشه راه یادگیری علم داده

علم داده یا دیتا ساینس را بهتر بشناسید!

پیش از اینکه به‌سراغ پاسخ علم داده چیست برویم، برای رسیدن به درک بهتر باید بدانیم که هر روز بالغ بر ۲.۵ اگزابایت داده در جهان تولید می‌شود و مهم‌تر از آن، چیزی نزدیک به ۷۵ درصد از این داده‌ها ساختارنیافته و پالایش‌نشده هستند و متن و صدا و فیلم را دربرمی‌گیرند.
علم داده یا دیتا ساینس (Data Science) دانشی میان‌رشته‌ای است؛ رشته‌های مختلف، ازجمله ریاضیات و آمار و علوم کامپیوتر، را به کار می‌گیرد تا انبوه داده‌های تولیدشده را استخراج، آماده‌سازی، دسته‌بندی، پالایش، نگهداری، بصری‌سازی مدیریت و تحلیل کند. از همین نظر علم داده را با زبان استعاری «مهندسی عمران داده» هم دانسته‌اند.
نقش تعیین‌کننده‌ای که دیتا ساینس و کاربردهای روزافزون آن در زندگی امروزی ما ایفا می‌کند بسیار چشمگیر است؛ به‌همین دلیل، این می‌توان گفت دیتا ساینس بازار کار بسیار جذابی هم پیدا کرده و لقب جذاب‌ترین شغل قرن بیست‌ویکم را از آن خود کرده است.

آموزش علم داده یا دیتا ساینس برای چه کسانی مناسب است؟

علم داده یا دیتا ساینس (Data Science) ترکیبی از سه رشته‌ی آمار، ریاضیات و علوم کامپیوتر است، بنابراین افرادی که در این رشته‌ها تحصیل کرده باشند مطمئناً مسیر راحت‌تری را برای یادگیری علم داده در پیش خواهند داشت؛ اما این موضوع اصلاً به‌این معنا نیست که اگر رشته‌ی تحصیلی شما یکی از این سه یا مرتبط با این رشته‌ها نیست، نمی‌توانید آموزش علم داده را شروع کنید.
اگر بخواهیم خیلی واضح‌تر صحبت کنیم، باید بگوییم هر کسی، با هر پیش‌زمینه یا رشته تحصیلی، می‌تواند آموزش علم داده یا دیتا ساینس را شروع کند و آن را به‌عنوان شغل آینده‌ی خود انتخاب کند. تنها مسئله انگیزه‌ی شما برای شروع مسیر یادگیری یک حرفه‌ی جذاب است!
در نظر بگیرید که علم داده در تمام حوزه‌ها می‌تواند کاربرد داشته باشد و شما به‌راحتی می‌توانید با داشتن مهارت علم داده در حوزه تخصصی خودتان حرفی برای گفتن داشته باشید!

مزایای یادگیری علم داده

برای دریافت پاسخ این سؤال لازم است بدانید که در دنیای امروزی حرف اصلی را داده‌ می‌زند! روزانه حجم عظیمی از داده‌ در حال تولید است و نیاز به تحلیل داده‌ برای استخراج بینش مفید از آن‌ به مسئله‌ی بسیار مهمی تبدیل شده است. این موضوع به یک صنعت خاص اختصاص ندارد، بلکه در تمامی صنایع این اتفاق در حال رخ دادن است؛ بنابراین تقاضا برای افرادی که مهارت کار با داده و تحلیل آن‌ را داشته باشند به‌شدت در حال رشد است و این روند با توجه به آمارها و تحقیقات مختلف انجام‌شده همچنان ادامه دارد؛ به‌همین دلیل است که LinkedIn شغل دانشمند داده را «امیدبخش‌ترین شغل» و Glassdoor آن را «بهترین شغل در امریکا» نامیده‌اند!

موقعیت‌های شغلی علم داده

علم داده حوزه‌ی بسیار گسترده‌ای است؛ بنابراین انواع مختلفی از موقعیت‌های شغلی در این حوزه وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توان به دانشمند داده یا دیتا ساینتیست (Data Scientist)، تحلیلگر داده (Data Analyst) ، تحلیلگر کسب‌و‌کار (Business Analyst)، مدیر پایگاه داده (Database Manager) ، مهندس داده (Data Engineer) و مهندس یادگیری ماشین (Machine Learning Engineer) اشاره کرد.

بازار کار علم داده

همانطور که اشاره کردیم، با دیجیتالی‌شدن صنایع، داده‌ها با سرعت زیادی در دنیا در حال رشد هستند. فواید تحلیل این داده‌ها سازمان‌ها را بر این داشته است که از افرادی که مهارت کار با داده‌ها را دارند استقبال کنند.
مشاغل علوم داده سریع‌ترین رشد را در میان مشاغل فناوری دارند و یکی از پرتقاضاترین مشاغل نیز هستند. اداره‌ی آمار کار امریکا پیش‌بینی کرده است که تقاضا برای مهارت‌های علم داده تا سال ۲۰۲۶، ۲۷.۹ درصد افزایش خواهد یافت.
با وجود تقاضای بسیار زیاد، هنوز تعداد کافی متخصصان این حوزه وجود ندارند؛ بنابراین بازارکار علم داده یا دیتا ساینس در دنیا در حال حاضر از جذاب‌ترین‌هاست! البته در کشور ما این حوزه هنوز نوپاست و جای کار زیادی دارد، اما موقعیت‌های شغلی مرتبط با علم داده در وب‌سایت‌های کاریابی تعداد قابل‌قبولی دارند؛ البته که رشد علم داده در دنیا در سال‌های آینده بر روی بازار کار این حوزه در ایران هم تأثیر چشمگیری خواهد گذاشت.

درآمد دیتا ساینتیست و دانشمند داده چقدر است؟

درآمد دیتا ساینتیست یا دانشمندان داده، مانند هر نقش شغلی دیگری، به عوامل مختلفی بستگی دارد که با تغییر هر یک از آن‌ها ممکن است بازه‌ی حقوقی مختلفی را شاهد باشیم. این عوامل عبارت‌اند از: تجربه‌ی شخص، موقعیت مکانی، میزان مهارت و شرکت یا سازمانی که شخص در آن مشغول‌به‌کار است.
هر یک از این موارد می‌توانند تعیین‌کننده‌ی حقوق دیتا ساینتیست باشند، اما به‌طور کلی مشاغل حوزه‌ی علم ‌داده جزو پردرآمد‌ها محسوب می‌شوند و افرادی که در این حوزه مشغول هستند شرایط شغلی بسیار خوبی دارند.

پیش‌نیازهای یادگیری علم داده چیست؟

به‌طور کلی، می‌توان پیش‌نیازهای یادگیری علم داده یا دیتا ساینس را به سه دسته‌ی اصلی و یک دسته‌ی مکمل تقسیم کرد.
دسته‌ی اول آمار و احتمالات است که لازم است درباره‌ی احتمال شرطی، قضیه بیز (Bayes) و افراز فضاهای نمونه‌ای که دید نسبتاً خوبی را درمورد ریاضیات ابتدایی یادگیری ماشین خواهد داد اطلاعاتی را داشته باشیم؛ علاوه‌براین، لازم است با مفاهیم آمار توصیفی، آزمون فرض و رگرسیون هم آشنا باشیم.
دسته‌ی دوم که ریاضیات است، در مقایسه با آمار، زمان کمتری نیاز دارد. در این بخش لازم است درمورد مشتق و مشتق زنجیره‌ای، مشتق توابع چندمتغیره که همان مفهوم گرادیان است و جبرخطی، کار با ماتریس‌ها و بردارها و تا حدی انتگرال اطلاعاتی را داشته باشیم.
دسته‌ی سوم برنامه‌نویسی است که پیشنهاد می‌کنیم با زبان پایتون (Python) شروع کنید. دلیل این موضوع این است که اولاً زبان استاندارد هوش مصنوعی در حال حاضر در دنیا پایتون است و ثانیاً زبانی بسیار ساده است که یادگیری آن در مقایسه با باقی زبان‌ها کار راحت‌تری است.
درنهایت باید به دسته‌ی مکمل اشاره کنیم که به مفاهیم طراحی الگوریتم و پیچیدگی برنامه‌ها مربوط است؛ زیرا در هر صورت کار ما در این حوزه تا حدی بهینه‌سازی برنامه‌هایی است که نوشته می‌شوند.

مهارت‌های لازم برای یادگیری علم داده

همان‌طور که قبلاً به این موضوع اشاره کردیم، علم داده ترکیبی از ریاضیات و آمار و علوم کامپیوتر است؛ بنابراین می‌توان حدس زد که مهارت‌هایی که یک شخص برای یادگیری علم داده به آن نیاز دارد چه می‌تواند باشد. برای شروع آموزش علم داده یا دیتا ساینس، علاوه بر اینکه احتیاج دارید برخی از مفاهیم آمار و احتمال و ریاضیات را بدانید، لازم است بر حداقل یکی از زبان‌های برنامه‌‌نویسی مسلط باشید.
زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب برای علم داده عبارت‌اند از: پایتون (Python)، R ، SQL و SAS. در این بین محبوب‌ترین در بین برنامه‌نویسان حوزه‌ی دیتا ساینس زبان برنامه‌ویسی پایتون است.
دانشمندان داده باید زمانی را با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی به مرتب‌سازی و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها صرف کنند. تجسم داده‌ها، یعنی توانایی ایجاد نمودارها برای تحلیل بهتر داده‌ها و نتایج، بخش مهمی از دانشمند داده بودن است؛ علاوه‌براین، یادگیری ماشین (Machine Learning) و یادگیری عمیق (Deep Learning) بخش مهمی از کار دانشمندان داده محسوب می‌شود و شما، به‌عنوان شخصی که می‌خواهید در این حوزه کار کنید، باید با تکنیک‌های آن آشنا باشید.
علاوه‌براین مهارت‌های فنی، از مهارت‌های نرم (Soft Skills) برای علم داده می‌توان به مهارت ارتباط با دیگران و توانایی به‌اشتراک‌گذاری ایده‌ها و نتایج به‌صورت شفاهی و نوشتاری، و مهارت زبان انگلیسی اشاره کرد.

آموزش علم داده را از کجا شروع کنیم؟

حوزه علم داده یا دیتا ساینس (Data Science)بسیار گسترده است و شروع یادگیری آن به‌شکل خودخوان ممکن است مسیر سختی باشد. معمولاً افراد با حجم عظیمی از مطالب و شاخه‌های مختلف مواجه می‌شوند که نمی‌دانند باید از کدام شروع کنند و چه مطالبی نیاز به یادگیری دارد و کدام‌یک برای آنان کاربردی نخواهد بود؛ بنابراین سردرگم می‌شوند و زمان زیادی را از دست می‌دهند.
با توجه به این توضیحات، بهترین گزینه برای شروع یادگیری علم داده شرکت در دوره‌های مرتبط است. دوره‌ها مسیر یادگیری را برای افراد هموار می‌کنند و در حداقل زمان ممکن، مطالب موردنیاز را در اختیارتان قرار می‌دهند.

بهترین دوره علم داده چه ویژگی‌هایی دارد؟

به‌طور کلی می‌توان گفت بهترین دوره آموزش علم داده باید مسیر مشخصی را از ابتدای راه (پیش‌نیازهای حوزه) تا انتها (تبدیل‌شدن به شخصی با مهارت ورود به بازارکار) طی کند، یعنی یک پکیج کامل آموزش علم داده باشد. یک دوره علم داده خوب، نه‌تنها باید شما را با مفاهیم نظری موجود در حوزه آشنا کند، باید بتواند مهارت‌های عملی (برنامه‌نویسی) و حتی مهارت‌های نرم، مانند ارتباط‌برقرارکردن با افراد، را در شما تقویت کند.
در طول دوره باید به‌شکل گروهی یا انفرادی با پروژه‌های عملی دنیای واقعی درگیر شوید و درنهایت با به‌سرانجام‌رساندن برخی از آن‌ها به نقطه‌ای برسید که برای ورود به دنیای هیجان‌انگیز علم داده آماده باشید!

بیشتر بخوانید

پرسش‌های متداول

 • آیا بدون مدرک دانشگاهی می‌توان علم داده را یاد گرفت؟

  بله. علم داده جزو مهارت‌هایی محسوب می‌شود که لزوماً نیاز نیست آن را در دانشگاه یاد بگیریم. با توجه به رشد و نفوذ این مهارت در تمامی حوزه‌های تخصصی، در آینده داشتن این مهارت، در کنار دانش تخصصی خود افراد، یک ضرورت برای رقابت در بازار کار محسوب می‌شود.

 • از چه رشته‌هایی می‌توان به علم داده وارد شد؟

  از همه‌ی رشته‌ها؛ به‌شرط داشتن یک ذهن منطقی و استدلالگر، می‌توانید برای یادگیری دانش علم داده اقدام کنید. این حوزه یک دانش میان‌رشته‌ای و عمومی محسوب می‌شود. در آینده این دانش مانند ICDL و مهارت‌های عمومی کامپیوتر برای افراد یک ضرورت خواهد بود.

 • پیش‌نیازهای اصلی برای یادگیری علم داده چیست؟

  این حوزه به دانش ریاضی و آمار نیاز دارد؛ همچنین دانش دستور زبان‌های برنامه‌نویسی پایتون و R نیز برای یادگیری این حوزه لازم است. دوره‌های پیش‌نیاز کافه‌تدریس این نیازمندی‌ها را پوشش می‌دهد.
  • ریاضی: مفاهیم ضرب بردارها، ماتریس، مشتق، قاعده زنجیره‌ای، گرادیان و انواع توابع.
  • آمار: احتمال شرطی، توزیع‌های گسسته، پیوسته و توأم، امید ریاضی و واریانس، آمار توصیفی، توزیع‌های نمونه‌ای، آزمون فرض و رگرسیون.

 • آیا در دوره‌های شما زبان‌های برنامه‌نویسی هم آموزش داده می‌شود؟

  بله. البته بهتر است که با زبان‌های پایتون و R تا حدی آشنا باشید. آموزش پیاده‌سازی الگوریتم‌های یادگیری ماشین و عمیق و کتابخانه‌های مرتبط آن‌ها به‌طور کامل تدریس می‌شود.

 • آیا برای شرکت در کلاس‌ها باید منابع خاصی را از پیش مطالعه کنیم؟

  خیر. برای حضور در کلاس‌ها ما ویدیوهای پیش‌مطالعه (۱۰ ساعت) و منبع‌های مطالعاتی پیش‌نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 • تفاوت دوره‌های شما با دوره‌های مشابه چیست؟

  • ارائه بخش پیش‌نیاز به‌صورت ویدئوهای مجزا؛
  • تدریس از صفر تا صد مطالب، نه‌فقط بخشی از مفاهیم؛
  • ورک‌شاپ‌های مکمل کلاس که به یادگیری واقعی کمک می‌کند؛
  • ارائه تمرین و پروژه مکمل؛
  • رفع‌اشکال تمرین‌های ارائه‌شده؛
  • پشتیبانی فنی کافه‌تدریس.

 • برگزاری کلاس آنلاین چه اینترنتی نیاز دارد؟

  برای برگزاری کلاس آنلاین دسترسی به سرعت دانلود ۵۱۲ کیلوبیت در ثانیه کافی است، البته به‌شرطی که سرعت اینترنت شما پایدار باشد؛ درواقع پایداری سرعت اینترنت بیشتر از داشتن اینترنت سرعت‌بالا اهمیت دارد.

 • آیا امکان دسترسی آفلاین به کلاس‌ها وجود دارد؟

  بله. تمامی جلسات ضبط می‌شود و قابلیت مشاهده مجدد آن‌ها به‌صورت آفلاین هم وجود دارد.

 • در صورت تعویق یا لغو کلاس آنلاین چه باید کرد؟

  در صورت تعویق یا لغو کلاس، برای برگزاری آن در زمان مناسب با شما هماهنگی لازم انجام می‌شود. درصورتی‌که به‌هر دلیل امکان برگزاری کلاس آنلاین وجود نداشته باشد، هزینه آن به حساب شما باز خواهد گشت.

پرسش و پاسخ

* حداکثر بعد از ۲۴ ساعت پاسخ شما در همین بخش ثبت و از طریق ایمیل اطلاع رسانی می‌شود.

پرسش و پاسخ کاربران

Shahab Rasta سعادتی جعفرآباد

سلام تو شبکه های مجازی هم هستید ؟ اگر بله آدرسش رو میذارید ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

سلام، آدرس کانال تلگرام علم داده :‌https://t.me/DSLanders

Sara عباسی

سلام ميشه من رو راهنمايي کنيد من بين دوره آنلاين و آفلاين گير کردم به نظرتون من همين ويديوها رو تهيه کنم يا صبر کنم دوره جديد بياد؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

سلام این موضوع کاملا به خود شما بستگی داره. اگه دوس دارین سر تایم خاصی در کلاس حضور داشته باشین تا فلوی یادگیری رو از دست ندین، دوره انلاین براتون مناسبه. اما در صورتی که می‌خواین خودتون تایم‌تون رو هندل کنین و نیازی ندارین که فورس بشین برای یادگیری، دوره افلاین رو انتخاب کنین.

محمد Zali

سلام به کافه تدریس عزیز ممنون بابت دوره های عالي تون، شما برنامه ای برای برگزاری وبینارهای جدید دارید ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

سلام، ۲۱ دی ماه ( امشب) وبینار جدیدی در حوزه ماشین‌لرنینگ برگزار می‌شه. به طور کلی وبینارها به شکل مستمر درمورد موضوعات دیتاساینس، هوش مصنوعی و ماشین‌لرنینگ برگزار می‌شه. برای اطلاع کافیه در کانال تلگرام علم‌داده عضو بشین:‌ https://t.me/DSLanders

پریناز ایرج

من اگر بخوام دوره رو آفلاین تماشا کنم راهی برای پرسش وپاسخ هست اگه اشکالی داشته بام

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

برای پرسش و پاسخ می‌تونین مستقیما با خود جناب شکرزاد در ارتباط باشین یا در گروه تلگرامی که همه افراد ثبت‌نامی حضور دارن سوالتون رو بپرسید.

امیرعلی بهزادی فر

سلام و عرض ادب و احترام آیا به تمامی شرکت کنندگان دوره مدرک اعطا می کنید یا مشمول به قبولی در آزمون پایانی است ؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

سلام، مدرک پایان‌دوره به افرادی که تمرین‌ها و پروژه رو تحویل بدین ارائه می‌شه.

امید اسپهبدی

salam kelasa faghat online ya hozoriam darid ?

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

سلام، کلاس‌های علم داده به شکل آنلاین برگزار می‌شه.

جواد اقتصاد

ادمین یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدی
راستش من دوره علم داده 1 رو تموم کردم اما نتونستم با شروع علم 2 کلاس رو بیام ، الان تایمم آزاده میتونم از الان کلاس رو شروع کنم ؟ یعنی چیزی سر در میارم ازش ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

اگه دروه علم داده ۱ رو گذروندین، بنابراین برای درک مفاهیم دوره ۲ هیچ مشکلی ندارین. اینکه می‌تونین از الان دوره رو شرکت کنین، بله امکانش هست. به شکل افلاین پیش می‌رین.

mohsenttm شاملو

استاد خواستم یه تشکر ویژه ازتون بکنم واقعا بهترین هستید هر دوره دیگه ای که بذارید بی شک شرکت می کنم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز

محمدحسین صفویه

سلام خسته نباشین برای دریافت مدرک باید آزمون بدیم ؟ شرایطش چه جوریه؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

سلام، برای دریافت مدرک پایان دوره، لازمه تمرین‌ها و پروژه‌های تعریف شده‌ در کلاس علم‌داده رو تحویل بدین.

ایمان الله وردی

خسته نباشین شما تو آپارات نیستین ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

در آپارات فقط ویدیوی وبینارهای علم داده قرار می‌گیره.

حوریه تشیعی

ادمین جان سلام یه سوال nlu هم آموزش داده میشه ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

سلام، دوره‌های علم‌داده مختص حوزه‌ی متن نیستن، اما کار با داده‌های متنی و مدل‌های معروف این حوزه پوشش داده می‌شه.

حوا محمدی

کلاسهای آموزشی برای برنامه نویسی هم دارید ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

برنامه‌نویسی چه زبانی و در چه حوزه‌ای؟‌ در دوره‌های علم‌داده برنامه‌نویسی پایتون برای علم داده و یادگیری ماشین رو یاد می‌گیرین.

حسین زاهدی

استاد وبینارها خودش به تنهایی می تونه منبعی برای یادگیری باشه ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

وبینارها رو می‌شه به عنوان راهی برای درک کلی دیتاساینس و یادگیری ماشین، کاربردهاش و نحوه‌ی ورود به این حوزه‌ در نظر گرفت.

بیتا شاه پوری ارانی یوسفی

بسیااار عالی. آموزش فوق العاده ای مخصوصا برای کسانی که اصلا آموزش قبلی ندیدند.

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

ممنون که نظرتون رو به اشتراک گذاشتین.

احمد نجفی

بیان مدرس خیلی عالی و مطالب به خوبی توضیح داده شد.

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

ممنون از اشتراک نظرتون.

گلاره -

سلام ميشه سرفصل دوره هاتون رو بگین که چه عنوان هایی تدریس میشن ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

سلام، کافیه وارد صفحه‌ی دوره مورد نظرتون بشین تا سرفصل‌ها رو با جزئیاتشون ببینین.

عرفان حیدری فر

سلام بعد از برگزاري کلاس به ويديوهاش هم دسترسي داريم؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

سلام، بله جلسات ضبط می‌شن و ویدیوها در اختیارتون قرار می‌گیره.

mghazi مختاری اقدم

من يه سوال داشتم اينکه بدون مدرک دانشگاهي تو اين حوزه شغلي و فقط با يادگيري و گذراندن دوره هاي غير آکادميک ميشه مشغول به کار شد ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

اینکه بدون مدرک مرتبط دانشگاهی بتونین تو این حوزه کار کنین امکان‌پذیره. اولین چیزی که برای کارفرما مهمه مهارت شماست و تجربیات قبلی‌تون. با تعریف پروژه‌های مختلف و کار روی اون‌ها می‌تونین ثابت کنین که مهارت کافی رو دارین.

iman12345 علوی

سلام استاد من ميخوام دوره علم داده رو به صورت آفلاين ببينم ميخواستم ببينم که راهي هست که با بقيه شرکت کننده هاي دوره در ارتباط باشم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

سلام، بله در گروه تلگرام می‌تونین با بقیه ارتباط بگیرین.

مهتاب

درود.
من وبینار اول را باز کردم ببینم،تو همون نیم ساعت اول اونقدر اصطلاحات پیچیده به کار بردند که من متوجه نشدم داستان چیه و انصراف دادم.
جلساتی با بیان ساده تر دارید شرکت کنم؟ یه جوری که بشه من انگلیسیم خوب نیست متوجهش بشم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام، دوست عزیز به طور کلی علم‌داده پر از این اصطلاحات انگلیسیه که شما باید رفته رفته با اون‌ها آشنا بشین و درکشون کنین. اینکه در اولین وبینار این اصطلاحات براتون ناآشنا بودن خیلی عادیه. باید به خودتون زمان بدین و درگیر حوزه بشین تا رفته رفته همه‌ی این‌ها براتون قابل درک باشه. بنابراین پیشنهاد میکنیم حتما وبینارهای بعدی رو ببینین و با دیدن یه ویدیو انگیزه‌تون رو از دست ندین.

ani.moham جاودانی

استاد براي علم 1 دوره جديد کي ميزاريين؟؟؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

در حال حاضر کد ۴ جدیدترین کد علم داده ۱ هست. درمورد کد بعدی در کانال علم‌داده اطلاع رسانی میشه حتما.

فاطمه رضا

سلام ميشه لينک کانال تلگرام علم داده رو بفرستيد ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام، بله حتما. https://t.me/DSLanders

peyman.baniardalan -

B NAZATRTON HAR DO DORE RO OFFLINE SHERKAT KONIM?

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

انتخاب دوره آفلاین یا آنلاین بیشتر به خود شخص بستگی داره. بعضی از افراد ترجیح میدن به طور منظم تو کلاس آنلاین شرکت کنن که فلوی یادگیری رو از دست ندن و مجبور شن ادامه بدن. اما بعضی‌ها هم با توجه به شرایطشون میخوان با زمان‌بندی خودشون پیش برن و آفلاین رو انتخاب میکنن.

maryamahmadinasab2151 ضیائی ندامانی

سلام ببخشید برای علم داده همین 2 تا دوره هست؟ یعنی با گذروندن این 2 دوره ، علم داده رو کامل یاد میگیریم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام، علم‌داده حوزه‌ی گسترده‌ایه و اگه بگیم دوره‌ای وجود داره که تمام مفاهیم علم‌داده رو شامل میشه، اشتباهه. برای اینکه بدونین این دوره‌ها چه مباحثی حتما سرفصل‌ها رو با دقت بررسی کنین. اما شما با گذروندن این دو دوره به شرطی که زمان مناسب برای یادگیری بذارین میتونین اصلی‌ترین مفاهیم این حوزه رو یاد بگیرین و آماده‌ی ورود به بازارکار بشین.

milad10asgari نامدار

از پیش نیازهای علم داده تسلط به زبان انگلیسی هم هست؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

بله میشه گفت زبان انگلیسی جز مهارت‌هاییه که برای کار تو حوزه علم داده بهش نیاز دارین. چون خیلی از مواقع برای رفع ارورهایی که بهشون برمیخورین باید تو گوگل سرچ کنین. یا درمورد مدل‌های مختلفی که معرفی میشه بخونین. منابع فارسی تو این حوزه هنوز خیلی زیاد نیست.

بیژن Hesami

خسته نباشین ، کلاسها فقط به صورت لایو هست یا ویدیوش هم قرار میگیره ؟ لطفا جواب بدین

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

کلاس‌های آنلاین همونطور که از اسمشون مشخصه آنلاین برگزار میشن اما جلسات ضبط میشن و میتونین هر زمان خواستین اون‌ها رو مشاهده کنین. کلاس افلاین فقط به شکل ویدیو در دسترسه.

محمد عسکری

سلام مقاله یا وبیناری در زمنیه NLP ندارین ؟؟؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام، وارد وبلاگ کافه‌تدریس بخش علم داده بشین. مطالب زیادی در زمینه NLP موجوده.

محمدمهدی نهاوندی

یه سوالی از محضرتون داشتم بنده گرایش سخت افزار خوندم به نظرتون در دیتاساینس می تونم موفق بشم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

موفقیت در این حوزه بیشتر به میزان تلاش و انگیزه‌ی شما و زمانی که برای یادگیری می‌ذارین داره. بک‌گراندتون هم تا حدی مرتبطه.

محمدصدرا ثانوی

استاد امکان کلاس خصوصی هم هست ؟من میخوام خیلی فشرده یاد بگیرم قبلا ریاضی رو باهاتون گذروندمو خیلی راضی بودم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

متاسفانه خیر، اما دوره آفلاین رو می‌تونین به شکل فشرده پیش ببرین چون ویدیوی جلسات در دسترسه و میتونین با تایم خودتون جلو برین.

ساجده خدامی پور

سلام جایی هست بتونیم نظرات شرکت کننده های قبلی دوره رو ببینیم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام، در همین صفحه چند مورد از ویدیوی نظرات دوستانی که قبلا در دوره شرکت کردن، موجوده.

الهه محسنی

استاد من حوزه ام دیتا ساینس نیست ولی ویدیوهای آموزشی آمار توصیفی تون رو دیدم واقعا تدریستون حرف نداره

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز.

M مشهدی

ostad youtube ham hastin?

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

بله، لینک چنل یوتیوب: https://www.youtube.com/@RezaShokrzad

مرضیه R

استاد به کمک شما من تونستم تو اولين مجموعه کاری مشغول بشم واقعا ممنون ازتون و صبوری و پاسخگویی تون

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

براتون موفقیت آرزومندیم.

samansaeedi1990 علاءالدینی

استاد بعد از گذروندن دوره علم 1 می تونیم به صورت دورکار از کمپانی های خارجی پروژه بگیریم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

دوره ۱ و ۲ مکمل هم هستن و بهتره بگیم بعد از گذروندن هر دوی این‌ها ( در صورتی که زمان کافی یادگیری بذارین) این امکان وجود داره. همه چی در درجه‌ اول به مهارت شما بستگی داره.

سارا سادات زارعی

آقا يه سوال داشتم ازتون
کي دوره علم 2 رو تکرار ميکنيد؟ لطفا اعلام کنيد که اگر دير برگزار ميشه دوره فعلي رو شرکت کنيم
خيلی خيلی ممنون دوره علم 1 عالی بود واقعا

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

در حال حاضر زمان مشخصی برای تکرار این دوره تعیین نشده، بنابراین اگه تصمیم به شرکت در دوره ۲ رو دارین، بهترین تصمیم ثبت‌نام در دوره‌ایه که در حال حاضر امکان ثبت‌نام داره.

golnaz.jamaleddin علوی

شب بخير ميخواستم بابت تمام زحماتتون تشکر کنم من خيلي وقته بلاگ تون رو دنبال مي کنم ممنون که آموزشهاي متني و ويديويي رايگان ميذاريد که ما هم بتونيم استفاده کنيم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز.

shamsiozra شربتی

سلام شب تون بخیر یادگیری دیتاساینس برای اپلای تحصیلی امتیاز محسوب میشه؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام، این سوال خیلی کلیه. فاکتورهای زیاد درگیره. اینکه شما برای چه مقطع تحصیلی میخواین اقدام کنین. مثلا اگر دکترا باشه بله. شما هر رشته‌ای که بخواین دنبال کنین معمولا کار با داده رو هم دارن و اگه مهارتش رو داشته باشین امتیازه. در مقاطع دیگه بستگی به رشته‌ای که میخواین دنبال کنین هم داره.

فاطمه جودی

سلام لیست وبینارها رو کجا میشه دید ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام در بالای همین صفحه ویدیوی وبینارها قرار گرفته. همینطور می‌تونین وارد کانال تلگرام علم داده بشین و لیست وبینارها رو چک کنین. https://t.me/DSLanders

ie.engineer احمدنژاد

سلام به کافه تدریس
من دوره های کسب و کار رو با استاد شکرزاد عزیز گذروندم
میخواستم بدونم که این دوره علم داده مناسب چه کسایی هست ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام، این دوره ( علم داده ۱) برای افراد با بک‌گراندهای مختلف که دانشی تو زمینه‌ی علم‌داده ندارن مناسبه. لزوما هم نباید رشته‌ی تحصیلی‌تون مرتبط باشه.

رضا اسمعیلی

استاد عزیزم من 19 سالمه خیلی دوست دارم دیتایاسنتیت بشم به نظر شما شدنی هست ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

دوست عزیز، امکان این موضوع وجود داره. تنها چیزی که نیاز دارین انگیزه، علاقه و زمان کافی برای یادگیریه.

امیر سماواتی gharedaghi

شما میدونید که برای یادگیری دیتاساینس ، یادگیری sql هم پیش نیاز هست ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

SQL هم یکی از مهارت‌های علم‌داده‌ست. البته معمولا بسته به پوزیشن‌های کاری مختلف ممکنه این مورد ازتون بخوان یا نخوان.

معین ترابی

درود بر شما ، سوالي از حضورتون داشتم ممنون ميشم جواب بدين شما مي دونيد که تحليگر داده پوزيشنش فرقي با دانشمند داده داره ؟ در واقع دانشمند داده به نوعي تحليگر داده رو هم در بر ميگيره ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام دوست عزیز در این مورد مطلبی در وبلاگ کافه تدریس داریم که با کلیک روی این لینک میتونین اون رو مطالعه کنید :‌ https://ctdrs.ir/ds0082

عرفان -

سلام ادمين جان دوره علم داده 2 رو کي تکرار مي کنيد که انشالله بتونيم آنلاين شرکت کنيم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام، در صورتی که تصمیم به تکرار دوره علم ۲ باشه حتما در کانال علم‌داده اطلاع رسانی می‌کنیم. در حال حاضر زمان مشخصی براش تعیین نشده.

taghvaei.afsane خورسند

هميشه از سرزدن به سايت تون لذت مي برم ، هميشه مطالب جديد براي مطالعه داريد انشالله در شرايط مساعد هم دوره رو ثبت نام مي کنم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز.

dlnyakhaldyan اکبری

ostad soale mano mishe javab bedin ? shoma kgideton ayande datascience ro chetor arzyabi mikonid?

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

در این مورد جناب شکرزاد در وبینارها به طور مفصل صحبت کردن. پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی وبینارهای برگزار شده رو که در همین صفحه قرار گرفته مشاهده کنین.

مارال رجبی

مرسی واقعا وبلاگتون کامله ، خودش قابلیت داره به کتاب تبدیل بشه

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

ممنون از اشتراک نظرتون.

فاطمه خالدیان

مرسی از وبسایت خوبتون ، میشه بفرمایید دیتاساینس در چه حوزه هایی کاربرد داره ؟ میخوام بدونم شغل من هم شامل میشه ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

برای دریافت پاسخ این سوال پیشنهاد می‌کنیم وارد وبلاگ بخش علم‌داده بشین و مقالات مرتبط رو مطالعه کنین.

عبدالله امیری

سلام وقت بخیر
میخواستم بدونم وقتی دوره انلاین شرکت کردم
و بعدا خواستم یک قسمت رو تکرارش رو ببینم
ینی ظبط شده شو
آیا ظبط شده همون دوره انلاین هست یا ظبط شده دوره های کد های قبل تر هستش؟

و اینکه توی توضیحات دوره علم داده ۲ سیستم عامل مک رو ذکر نکردید
آیا روی مک میتونم آنلاین و آفلاین دوره هارو ببینم یا باید دنبال روش دیگه ای باشم؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام وقت بخیر، هر دوره‌ای که ثبت‌نام کنین ویدیوی همون دوره در دسترس‌تون قرار می‌گیره.
بله با سیستم‌عامل MacOS هم می تونین دوره‌ها رو دنبال کنین. برای اطلاعات بیشتر وارد چت آنلاین بشین و با پشتیبانی در ارتباط باشین.

بابک کریمی

سلام...وقت شما بخیر....میخواستم بدونم آیا قدم 8 و 9 که در نقشه یادگیری علم داده در بالا نشون داده شده تدریس میشه؟ با تشکر از شما

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

سلام وقت بخیر، تمام مباحثی که در دوره‌ها تدریس میشه رو می‌تونین در سرفصل‌ها بررسی کنین. هر موردی که در سرفصل‌ها اشاره شده کاور میشه.

مهدی Ebrahimi

سلام وقت بخیر می خواستم بدونم گذروندن دوره آمار و پایتون به تنهایی برای مهارت در این تخصص کافیه یا دوره های پیش نیاز و یا تکمیلی احتیاج داره؟؟؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام وقت بخیر، دوره علم‌داده ۱ نیازی به گذروندن دوره‌های دیگه‌ای نداره و بعد از ثبت‌نام، ویدیوهای پیش‌مطالعه در اختیارتون قرار می‌گیره.

شایان صالحی

سلام وقتتون بخیر من برای کلاس های آنلاین دیتاساینس ثبت نام کردم ، ولی از کجا باید ببینم کلاس کی شروع میشه و کجا باید برم برای کلاس ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، وقت بخیر. وارد داشبوردتون بشین و ورود به کلاس رو بزنین. زمان برگزاری کلاس در توضیحات صفحه ثبت‌نام هر کلاس نوشته شده.

حمیدرضا سالک

سلام وقت بخیر، دوره علم 1 به صورت آنلاین تدریس میشه؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، تمام دوره‌های علم داده به شکل آنلاین برگزار می‌شن.

محمدعلی فروزنده دل

باسلام میخواستم مدت زمان دوره کلاسهارو به همراه هزینش بدونم؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، دوره مقدماتی (دوره علم داده ۱) حدود سه ماه و دوره پیشرفته علم‌داده ۶ ماه زمان می‌بره. هزینه کلاس‌ها رو در بالای همین صفحه می‌تونین مشاهده کنین.

محمد قنبریان

سلام ، آیا امکانش هست که با دادن امتحان یا تایید صلاحیت توسط اساتید بدون شرکت در دوره مقدماتی وارد دوره پیشرفته شد؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، از سمت ما اجباری برای شرکت در دوره ۱ برای ورود به دوره ۲ نیست. بنابراین اگه سرفصل‌های دوره علم‌داده ۱ رو مطالعه کردین و مطمئن هستید که با اون مطالب آشنایی دارین، می‌تونین دوره پیشرفته علم داده رو ثبت‌نام کنین.

محمد نوریزاده نصر

سلام خسته نباشید آیا میشه هر دو سطح رو همزمان ثبت نام کرد؟؟به هردو سطح آشناهستم فقط برای مدرک

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، اجباری برای اینکه اول دوره ۱ و بعد ۲ رو ثبت‌نام کنین وجود نداره. بنابراین بله می‌تونین اینکارو کنین. هرچند که پیشنهاد می‌شه اول دوره ۱ رو بگذرونین و بعد اقدام به ثبت‌نام در دوره ۲ کنین.

بهاره غرقی فرد

سلام
با توجه به این که تعداده زیادی از مردم شاغل هستند و در تایم اداری نمیتونن در کلاس هاتون شرکت کنن مثل بنده آیا کلاس های فشرده در روزهای تعطیل (5شنبه یا جمعه ) وتا ساعت 7 یا 8 شب به بعد دارین ؟ یا برگزار میکنین در آینده ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، دوست عزیز از اون جایی که جلسات کلاس ضبط می‌شه، اگر در تایم تعیین شده کلاس نمی‌تونین حضور داشته باشین، می‌تونین در زمان مناسب خودتون جلسات رو ببینین.

محمد جواد .

salam baraye zemestan doreyi online bargozar mikonin?

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، در حال حاضر دوره‌ علم داده ۱ کد چهارم قراره ۲ آذر شروع بشه. اگر مایل به ثبت‌نام هستین، می تونین همین دوره رو انتخاب کنین. درمورد زمستون و اینکه دوره ای خواهیم داشت یا خیر، حتما در کانال تلگرام اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

m.farshadi0310 صالحی

با سلام و عرض ادب و احترام
لطفا بفرماییدبا عنایت به اینکه ما در شهرستان هستیم آیا می توان صرفا بادادن آزمون گواهی نامه دوره ها را دریافت نمود ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، بعد از گذروندن دوره و تحویل تمرین‌ها و پروژه می‌تونین گواهی دوره رو دریافت کنین. از اون‌جایی که دوره‌ها آنلاین هستن، فرقی نمی‌کنه در کدوم شهر ساکن باشین.

زینب قاضی

برخی پیش نیاز هایی که برای دوره های آموزشی در نظر گرفته شده مانند دوره پایتون برای دیتاساینس الزامی هست؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

برای دوره علم‌داده ۱ لزوما نیازی نیست دوره‌ای برای پایتون رو گذرونده باشین. پیش‌نیازها در اختیارتون قرار می‌گیره.

Aida نبی ئی

سلام
آیا آموزش دوره علم داده پیشرفته هم در کافه تدریس ارائه می شود؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، بله دوره علم داده ۲، دوره پیشرفته ست.

مهتاب صادقی

سلام و عرض ادب. میخوام اطلاعات بیشتری از علم داده بدونم و اینکه میخوام حتما شرکت کنم. میشه یه شماره ای از موسسه بدین تماس بگیرم و مشاوره بگیرم؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، لطفا برای مشاوره درمورد علم داده وارد کانال تلگراممون بشین و با ادمین ارتباط بگیرین:‌ https://t.me/DSLanders

فاطمه -

salaaam sarfaslaye doreye elm dade moghadamati ro koja mishe did

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، روی این لینک کلیک کنین:‌http://ctdrs.ir/cr12354

pazhouhanjam فرخی

سلام خسته نباشین واقعا وبلاگ عالی دارین خواستم تشکر کنم مرسی از زحماتتون :)

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام و ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز

زهرا نوحی

یه سوال داشتم ازتون برای اپلای شغلی شما یادگیری علم داده رو پیشنهاد می کنید یا bi؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

در این مورد باید خیلی از موارد رو در نظر گرفت. بک‌گراند شما، علاقه‌تون، مهارتتون، اینکه برای چه مقطع تحصیلی میخواین اقدام کنین. نمیشه به این شکل پیشنهادی داد.

احسان -

سلااام واسه شرکت تو دوره باید دوره ای با مشخصات سخت افزاری خاصی داشته باشیم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، برای شرکت در دوره نیاز به پیش‌نیاز خاصی ندارین. ویدیوهای پیش‌مطالعه در اختیارتون قرار می‌گیره.

سوگند فرجی

جایی هست که بتونیم دررابطه با بازارکار علم داده بخونیم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۱۴

سلام، مقاله‌های دیتاساینس در بخش وبلاگ سایت قرار داره. در بالای همین صفحه روی وبلاگ کلیک کنین و وارد بخش دیتاساینس بشین.

علیرضا صادقی

سلااام مقاله ها رو کجا میشه پیدا کرد ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، مقاله‌های دیتاساینس در بخش وبلاگ سایت قرار داره. روی این لینک کلیک کنین: http://cafetadris.com/blog/category/%d8%af%db%8c%d8%aa%d8%a7%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3/

mnik6317 حسین

سلام کلاسهای آفلاین پشتیبانی هم داره ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

سلام، بله کلاس‌ها چه به شکل آنلاین و چه آنلاین گروه تلگرامی دارن و شما می تونین سوالات خودتون رو مستقیما از استاد بپرسین. همچنین افراد دیگه‌ای که در دوره ثبت‌نام کردن هم حضور دارن و می‌تونن بهتون کمک کنن.

قاسم سلیمی مقدم

آیا امکان پرداخت اقساطی وجود دارد؟ اگر بله شرایطش به چه صورت هست؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۰

درمورد شرایط پرداخت لطفا با پشتیبانی ارتباط بگیرین. چت انلاین داخل سایت.

سیدابوالفضل سیدصالحیان

سلام وقت بخیر من دوره ی علم داده 1 کد1 را خریده بودم ولی الان بر روی نرم افزار دوره وجود نداره برای من باید از کجا پیگیری کنم ممنون میشم بگید

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۰

سلام وقت بخیر، لطفا با پشتیبانی از طریق چت انلاین سایت در ارتباط باشین.

محمدرضا مروی

برای دوره علم داده2 واجبه یک رو گذرونده باشیم و اینکه اگه نه میشه از همین وسط کلاس بیایم تو کلاس؟ مانعی نیست؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

در صورتی که با مفاهیم بیسیک یادگیری ماشین آشنایی دارین، می‌تونین دوره ۲ رو شرکت کنین، اما اگر نه، پیشنهاد می‌کنیم حتما دوره ۱ رو بگذرونین و بعد وارد دوره ۲ بشین. می‌تونین محتوای دوره ۱ رو چک کنین، در صورتی که با اکثر مطالب آشنایی نداشتین، از دوره ۱ شروع کنین. این دوره کد افلاین هم داره که هر زمان بخواین می‌تونین ثبت‌نام کنین و فرقی با کد آنلاینش نداره. دوره‌ها رو هر زمان که بخواین می‌تونین ثبتنام کنین، چون جلسات کلاس ضبط میشن.

زهرا

سلام وقت بخیر.این رشته تو دانشگاه های ایران تدریس میشه؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

سلام، بله رشته علم‌داده در دانشگاه‌های ایران تدریس میشه، البته رشته‌های مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی هم مرتبط هستن.

فریناز حیدری ‌فر

salaaam bayad internetemonn chejori bashe ke betonim tu kelasa sabte nam konim?

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

برای شرکت در کلاس آنلاین معمولاً دسترسی به سرعت آپلود ۵۱۲ کیلوبیت در ثانیه کفایت می‌کنه، البته به‌شرطی که سرعت اینترنت شما پایدار باشه؛ درواقع پایداری سرعت اینترنت بیشتر از داشتن اینترنت سرعت‌بالا اهمیت داره.

a.marjan.67 کیوان فر

کانال یا گروهی برای کسانی که دوره ها رو ثبت نام نکردند هم دارید ؟ میشه منم عضو کنید ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

لینک کانال تلگرام علم‌داده: https://t.me/DSLanders

محمد رضائی قلعه Alirezaei

استاد عزیز ارادت
در کار خودتون بهترین هستید

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

ممنون از لطف شما دوست عزیز.

ali1051993 ata

سلام بر دوستان زحمتکش کافه تدريس دوره ها رو فقط در ايران ميشه مشاهده کرد ؟ اگر محدوديت داره ممنون ميشم اعلام کنيد

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

سلام، خیر، محدودیتی وجود نداره.

مسعود حمزه

لطفا سوال منم جواب بدين
دوره علم داده 2 کي تموم ميشه و کد بعدي هم داره ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

دوره ۲ حدود ۶ ماه طول می‌کشه، و هر ۶ ماه یک‌بار تکرار می‌شه.

سروش زلیخایی خاجانی

salam aghs bad az kelas mishe dobare video ro did?

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

سلام، بله جلسات کلاس ضبط میشن و می تونین هر زمان خواستین تماشا کنین.

حمیدرضا رادمنش

دوره علم داده 1 شامل جمع آوری و تحلیل داده ها و مدل سازی میشه ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

هدف دوره ۱ آشنایی با علم‌داده، مفاهیم بیسیک یادگیری ماشین، نحوه کار با دیتاست‌های مختلف و تحلیل اون‌ها با مدل های یادگیری ماشینه. محتوای دوره رو به طور دقیق می‌تونین در توضیحات مرتبط با دوره ببینین.

m.amini سیمین پور

salllam mishe ghabl az sabte nam ye moshaveereye kochiik azaton begiram?

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

بله، می‌تونین با ادمین دپارتمان در ارتباط باشین. وارد کانال تلگراممون بشین، ایدی ادمین موجوده.
لینک کانال تلگرام:‌ https://t.me/DSLanders

aliakbar.pasha طالشی

میشه منو راهنمایی کنید که چه مدت یادگیری هر 2 دوره طول میکشه ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

دوره اول حدود ۳ ماه و دوره ۲ حدود ۶ ماه زمان می‌بره.

زهرا mozhde amin

استاد شکرزاد عزیز امیدوارم که پیام منو بخونید من ریاضی رو از صفر با شما شروع کردم و حتما دوره علم داده رو هم شرکت می کنم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

تشکر از اینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتین.

سعید علیشاهی

آقا یه سوال من شنیدم برای گذروندن دوره باید لینوکس و جاوا بلد باشیم درسته ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

پیش‌نیازهای هر دوره بعد از ثبت‌نام در اختیارتون قرار می‌گیره. نیازی به داشتن مهارت‌هایی که گفتین برای دوره‌های علم‌داده کافه تدریس نیست.

شفق بستان منش

با یادگیری دوره میشه برای اپلای اقدامی کرد؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

اپلای کردن یه پروسه‌ی متفاوتیه که علاوه بر داشتن مهارت شما نیاز به یه سری نیازمندی‌ها دارین. این دوره‌ها بهتون کمک می‌کنن مهارت لازم رو به دست بیارین، پروژه‌های کوچیک تعریف شده رو انجام بدین و از این نظر به رزومه‌تون کمک می‌کنه. بقیه نیازمندی‌های اپلای کردن تحصیلی یا کاری مثلا مدرک زبان یا معدل خوب در دانشگاه به خودتون بستگی داره.

mesh2010 معلم زاده حقیقی

بعد از اتمام دوره مدرک داده میشه ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

بله، بعد از اتمام دوره و تحویل تمرین‌ها و پروژه ها می‌تونین مدرک دریافت کنین.

معراج خدایی

سلام من خیلی از دوره ها رو بررسی کردم و از محتواتون خیلی خوشم اومده
میشه خودتون کمک کنید تو دوره ثبت نام کنم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

برای مشاوره می‌تونین با ادمین دپارتمان در تگلرام ارتباط بگیرین. لینک کانال تلگرام:‌ https://t.me/DSLanders

برای ثبتنام هم کافیه در همین صفحه روی دکمه ثبتنام دوره‌ای که می‌خواین، کلیک کنین و مراحل رو طی کنین.

sedghi310 ظریفی

استاد سلام بعد از گذروندن دوره می تونیم به عنوان یک دیتاساینتیست تو ایران مشغول بشیم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

سلام، این موضوع بستگی به خودتون داره. دوره ها طوری طراحی شدن که شما در نهایت به اون نقطه برسین، اما انگیزه شما، میزان وقتی که برای مطالعه و یادگیری می‌ذارین و سرعت یادگیری‌تون حرف اول رو می‌زنه.

kbs_khamoush حاجلو

درآمد دیتاساینتیست ها تو ایران چقدر هست ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

درامد بر اساس شرکت، وظایفی که محول میشه به شخص و میزان مهارت فرد متفاوته. اما به طور کلی معمولا افراد با درامدهای نسبتا خوبی شروع به کار میکنن.

mani nickroshan امین

استاد عزیز به کمک شما و یاری خدا امروز تونستم تو یه پوزیشن شغلی مرتبط استخدام بشم خواستم بابت تک تک زحماتتون ازتون تشکر کنم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

ممنون از اشتراک نظرتون و آرزوی موفقیت.

مریم نیک روشن

چه جوری دوره پایتون رو ثبت نام کنیم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید ؟؟؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

در همین صفحه روی دکمه ثبت‌نام مرتبط با دوره پایتون کلیک کنین یا روی لینک زیر کلیک کنین:‌
http://ctdrs.ir/cr12016

فاطمه پیره‌مرد

سلام دوستان کافه تدریسی میگم برای شروع دوره باید دیوایسی با کانفیگ بالا داشته باشیم یا نه مهم نیست ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

سلام، خیر نیازی نیست.

عارف ملکی

سلامم من از بچه ها شنیده بودم که یه جایی یه سری مقالات رو درباره علم داده منتشر می کنید اما پیداش نمی کنم راهنمایی می کنید لطفا ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

از طریق لینک زیر وارد وبلاگ کافه تدریس بشین و روی علم‌داده کلیک کنین:‌
http://cafetadris.com/blog/

امید دیلمی

سلام عصر بخیر اگر بخوایم دوره آفلاین رو شرکت کنیم راهی هست که بتونیم با استاد یا دانشجوهای اون کلاس در ارتباط باشیم؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

سلام، بله گروه تلگرامی داریم که تمام افرادی که در دوره ها ثبتنام کردن و خود استاد حضور دارن و می‌تونین باهاشون در ارتباط باشین.

مصطفی -

dore harf nadare ostaad ishhala zodtar beriiim xode 2

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز.

محمد ذوقی

سلام خسته نباشین میشه قبل از ثبت نام ویدیوی نمونه ای از استاد دید ؟
ممنون میشم اگر امکان داره برام ارسال کنید خیلی خیلی ممنون

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

سلام، ویدیوی جلسه اول رو در صفحه مرتبط با دوره می‌تونین پیدا کنین. کافیه تا انتهاب صفحه اسکرول کنین.

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

سلام، ویدیوی جلسه اول رو در صفحه مرتبط با دوره می‌تونین پیدا کنین. کافیه تا انتهای صفحه اسکرول کنین.

پروانه دانشگر

محتوای ویدیوهای رایگان و مقالات عالیه ممنون از همه زحمات تون
انشالله شرایط مالی مساعد بشه حتما دوره رو ثبت نام می کنم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

ممنون از اشتراک نظرتون دوست عزیز.

میرعلی رستگارمقدم

برای پرداخت اقساطی دوره باید با چه کسی هماهنگ بشیم ؟

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

لطفا در مورد پرداخت اقساط با پشتیبانی سایت (چت آنلاین) در ارتباط باشین.

Mehdi Mousavi احمدی

من خیلی تو برنامه نویسی ضعیفم تنها ترسم برای ثبت نام تو دوره همین هست

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

این دوره‌ها هم برای اینه که تو این زمینه تمرین کنین و بتونین برنامه‌نویسی‌تون رو برای علم‌داده تقویت کنین. بنابراین اگه پتانسیل و انگیزه یادگیری رو داشته باشین، اصلا جای نگرانی نیست.

احمدرضا انصاری amiri

ممنون که دوره علم داده 1 رو دوباره تکرار کردید کاش علم داده 2 رو هم بذارید که ماها که تازه داریم میایم این فرصت رو داشته باشیم که کلاس رو آنلاین ثبت نام کنیم

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

علم داده ۲ حدودا هر ۶ ماه یک بار تکرار می‌شه. بنابراین جای نگرانی وجود نداره دوست عزیز.

mahab

سلام. وقتتون بخير.
من دانشجوي ارشد نرم افزار هستم. و قصد دارم از كاربردهاي يادگيري ماشين و .... و به خصوص پردازش زبان طبيعي در حوزه متون قرآني (تدبر و تفسير و ...) استفاده كنم (براي پايان نامه ارشدم نياز دارم). خيلي ممنون ميشم يك نقشه راه به بنده نشون بديد كه سريع تر بتونم كارم رو جلو ببرم.
اگر امكانش هست با خود استاد وقت مشاوره به بنده بديد هم ممنون ميشم.
با تشكر فراوان از تيم دلسوز و قدرتمندتون.
موفق باشيد.

کافه تدریس نوشته شده در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۲

سلام وقت بخیر، لطف کنین وارد کانال تلگراممون بشین، با ادمین دپارتمان در ارتباط باشین. https://t.me/DSLanders