راهنمای ورود به کلاس مجازی

اساتید و دانش‌پژوهان گرامی،

دانش‌پژوهان گرامی؛ لطفا نیازمندی‌های زیر را قبل از استفاده و شرکت در کلاس نصب کنید. در صورت استفاده از کامپیوتر یا لپ‌تاپ مرحله ۱ تا ۳ را دنبال کنید.

۱. نصب نرم افزار فلش پلیر (flash player) مخصوص مرورگر کروم (chrome) یا مرورگر فایرفاکس (firefox)

لینک دانلود فلش پلیر برای مرورگر کروم

لینک دانلود فلش پلیر برای مرورگر فایر فاکس

۲. فایل افزونه زیر را برای ورود به کلاس نصب کنید.

لینک دانلود افزونه کلاس برای ویندوز

لینک دانلود افزونه کلاس برای مک

۳. در محیط کلاس با تایپ فارسی، حروف به صورت نامرتب نمایش داده می‌شوند. برای رفع این مشکل صفحه کلید فارسی کافه تدریس را از لینک زیر دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

لینک دانلود کیبورد فارسی

فایل دانلود شده، به صورت فشرده است. با اجرای آن، فايل را از حالت فشرده خارج کنيد.
وارد پوشه Persian.Keyboard.Cafetadris.com شوید و با اجرای فایل setup صفحه کلید فارسی را نصب کنید. بعد از نصب گزينه Persian - Cafetadris در لیست زبان‌های صفحه کلید در ويندوز (سمت راست پايين صفحه) اضافه می‌شود. در پایین صفحه سمت راست، برای انتخاب کیبورد کافه تدریس، گزینه Persian Cafetadris را از بخش کیبورد ویندوز مطابق شکل زیر انتخاب کنید.

در صورتیکه برای شرکت در کلاس از موبایل یا تبلت استفاده می‌کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

نرم‌افزار Adobe Connect را می‌توانید از کافه‌بازار، گوگل‌پلی و یا اپ‌استور دانلود و نصب کنید. توجه داشته باشید که در صورت ورود به کلاس از طریق موبایل، امکان تایپ فارسی وجود نخواهد نداشت.

لینک اپلیکیشن Connect در کافه بازار

لینک اپلیکیشن Connect در گوگل پلی

لینک اپلیکیشن Connect در اپ استوراگر تاکنون در کلاس‌های مجازی کافه تدریس شرکت نکرده‌اید، می‌توانید هر زمان که براتون مقدور هست، به پشتیبانی تلگرام کافه تدریس (@cafetadris_team) پیام دهید تا با یکی از اعضای پشتیبانی، وارد کلاس مجازی تست شوید و از کیفیت صدا و سرعت اینترنت خود اطمینان حاصل کنید تا بدون مشکل در کلاس‌های آنلاین حضور پیدا کنید. کلاس‌های خوبی را برای شما آرزو می‌کنیم.