ویدیو دوره آنلاین آکادمیک رایتینگ

زمان برگزاری: این کلاس برگزار شده است هزینه کلاس: ۱۳۰ هزار تومان

مدت: ۱۴ ساعت بعد از ثبت نام، ویدیو در همین صفحه قرار می‌گیرد و میتوانید مشاهده کنید. فیلم این کلاس قفل‌گذاری شده و روی یک سیستم و تحت سیستم عامل ویندوز به تعداد دفعات نامتناهی قابل پخش است.  

توضیحات

وقتي كه صحبت از چاپ مقالات علمي معتبر ميشه مشكل اصلي دانشجويان معمولا نوشتن به زبان انگليسي هست. بسياري از دانشجويان ايده هاي خوب و جالبي دارند اما به دليل مشكل زبان نميتوانند ايده هاي خود را به صورت مقالات معتبر علمي در بيارند. و يا ناچار به فرستادن مقاله خود به كنفرانس ها و ژورنال هاي داخلي كه به زبان فارسي هستند ميشوند. كه متاسفانه اغلب اين دسته كنفرانس ها و ژورانل ها اعتبار لازم را براي رزومه انها به وجود نمياورند. حتي وقتي دانشجويان قصد فرستادن درخواست (اپليكيشن) براي ادامه تحصيل در خارج از كشور اقدام كنند نياز به نوشتن مداركي چون (motivation letter, cover letter, proposal, ...) را دارند كه بازهم مستلزم اشنايي با نوشتن متون آكادميك به زبان انگليسي هستند.

نكته مهم ديگر كه دانشجويان لازم است در رابطه با نوشتن متون آكادميك بايد بدانند اين است كه دانشجويان لزوما نياز به سطح بالا دانش در زبان انگليسي را ندارند و ميتوانند حتي با داشتن پايه متوسط زبان هم در ظرف مدت نسبتا كوتاهي نكات لازم را كه براي نوشتن متون آكادميك را دارند فرا بگيرند تا مهارت كافي براي نوشتن مقالات علمي به زبان انگليسي را پيدا كنند. اين نكته را هم بايد در نظر داشت كه حتي كساني كه سطح بالايي در زبان انگليسي دارند لزوما متن اكادميك به زبان انگليسي را معلوم نيست كه خوب بنويسند. مثال واضح آن نوشتن پايان نامه به زبان فارسي براي دانشجويان ايرانيست كه همچنان خيلي از انها از نظر نگارش و خوانايي دچار مشكل هستند.

در اين دوره قصد داريم نكات لازم را كه براي نوشتن مقاله و متون آكادميك به زبان انگليسي را دانشجويان نياز دارند در كوتاهترين زمان ممكن و با روش هاي موثري بيان كنيم.

صفحه دکتر فراگردی در گوگل اسکولار:
https://scholar.google.com/citations?user=sUj2TiQAAAAJ

سر فصل های این دوره به شرح زیر است:
۱ - مرور كوتاهي بر گرامر و ساختار جملاتي كه در مقالات استفاده ميشوند
۲ - چگونه لغت هاي مهم را در زمينه كاري خود شناسايي و ياد بگيريم
۳ - چگونه از ترجمه لفظي كلمات از فارسي به انگليسي اجتناب كنيم و به صورت صحيح منظور خود را ادا كنيم
۴ - مرور اشتباهات مشترك و متداول فارسي زبانان در نوشتن متون انگليسي
۵ - ايجاد تعامل بين دانشجويان با بررسي متن هاي نوشته شده دانشجويان و برطرف كردن اشكالات آن ها

نمونه ویدیو کلاس