درباره‌ی استاد

سوابق کاری: حمید رضا فراگردی در حال حاضر محقق ارشد در شرکت صاحب نام اریکسون سوئد بوده و همچنین بیش از یک سال است که به عنوان مدرس برای دانشجویان کارشناسی ارشد هوش مصنوعی در دانشگاه سلطنتی KTH سوید مشغول بوده و تا بحال بیش از ۱۰ تن از این دانشجویان با موفقیت پایان نامه خود را به اتمام رسانده اند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از پیج شخصی ایشان در دانشگاه KTH دیدن کنید.
https://www.kth.se/profile/hrfa

سوابق تحصیلی: حمید رضا فراگردی دکتری خود را در رشته کامپیوتر در گرایش نرم افزار و در فیلد سیستم‌های زمانبندی بی‌درنگ (Real-Time Systems) از دانشگاه MDH سوئد دریافت کرده است. پروژه دکترا ایشان بورسیه شده توسط شرکت ولوو و ABB سوئد بوده و همچنین در سال 2017 موفق به دریافت بورس محققین جوان اروپا (Hipeac Research Collaboration Grant) شده است. ایشان مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشکده فنی دانشگاه تهران در حوزه سیستم‌های توزیع شده بی‌درنگ دریافت کرده است.

پس از اخذ دکترا, دوره پست دکترا (postdoc) خود را در زمینه پردازش ابری و پردازش مه (Cloud and Edge Computing) در دانشگاه اینسبروک اتریش گذرانده و همچنین به عنوان مدرس در همین دانشگاه مشغول بوده و چندین درس مختلف در دوره کارشناسی و ارشد را تدریس کرده است. برای آگاهی از لیست این دروس از لینک زیر دیدن کنید.
http://dps.uibk.ac.at/~faragardi/


سوابق پژوهشی: تاکنون بیش از 30 مقاله در کنفرانس‌های معتبر و مجلات علمی شناخته شده از ایشان به چاپ رسیده است. به مقالات تخصصی ایشان بیش از 200 بار ارجاع داده شده و دارای H-Index ده (10) هستند. مقالات بسیاری از ایشان بعنوان Best Paper در کنفرانس‌ها انتخاب شده است. شما می‌توانید لیست مقالات پژوهشی ایشان را در سایت Google Scholar و مهارت‌های علمی و فنی ایشان را در سایت LinkedIn ملاحظه فرمایید.

ايشان همچنان مولف ٢ كتاب در زمينه كنكور ارشد رشته كامپيوتر و آي تي تحت عنوان ١. ساختمان داده ها ٢. طراحي و پياده سازي زبان هاي برنامه نويسي بوده كه در سالهاي ١٣٩٠ و ١٣٩١ از انتشارات علوي به چاپ رسيده است.

موضوعات تدریس