ویدیو کلاس آنلاین برنامه نویسی پایتون (python)

زمان برگزاری: این کلاس برگزار شده است هزینه کلاس: ۱۱۰ هزار تومان

مدت: ۴۵ ساعت بعد از ثبت نام، ویدیو در همین صفحه قرار می‌گیرد و میتوانید مشاهده کنید. فیلم این کلاس قفل‌گذاری شده و روی یک سیستم و تحت سیستم عامل ویندوز به تعداد دفعات نامتناهی قابل پخش است.  

توضیحات

زبان پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های دنیاست که روز به روز به طرفدارانش اضافه می‌شود. هدف اصلی این زبان خوانایی بالا و سادگی و کوتاهی کد‌ها علاوه بر بازدهی بالا می‌باشد که باعث شده یادگیری این زبان بسیار ساده‌و همچنین لذت بخش باشد. این زبان برای تمام کسانی که می‌خواهند وارد دنیای برنامه‌نویسی شوند یکی از مناسب‌ترین زبان‌هاست.
آینده شغلی خوب، وجود کتاب‌خانه‌های فراوان، تعداد کاربران زیاد و سادگی از جمله مزایای این زبان است. بر باور بسیاری از افراد پایتون زبانی کند است و اغلب افراد با این ذهنیت به سمت آن نمی‌روند، ولی اشتباه آنجاست که آیا مهمترین مسئله برای آن‌ها سرعت است ؟ سرعت، در نوشتن یک درایور برای یک سیستم‌عامل بسیار امری ضروری و مهم است و زبان پایتون چون زبانی سطح بالاست به هیچ عنوان مناسب این کار نیست؛ ولی در کار‌های آکادمیک و تولید یک محصول و برپایی یک سایت برای استارت‌آپ‌های نوپا بسیار مناسب است زیرا پایتون با بهره‌گیری از سادگی و کوتاهی باعث تسریع توسعه می‌شود و کتاب‌خانه‌های فراوان این زبان موجب می‌شود شما بسیاری از کد‌های از قبل نوشته شده را استفاده کنید و نیازی به نوشتن دوباره‌ی آن‌ها نباشد.
پایتون در بسیاری از موارد همچون برپایی سایت و WebApplicationها، طراحی نرم‌افزار‌های Desktop ، میان برنامه‌ها کاربرد دارد و در حوزه‌های هوش‌مصنوعی، یادگیری ماشین، داده کاوی، آنالیز داده‌ها و پردازش تصویر و صوت و همچنین از آن در بسیاری دیگر از تاپیک‌های روز دنیا استفاده‌گسترده‌ای می‌شود.

در تدوین سر فصل‌های این دوره سعی شده با آموزش پایه‌ای و اصولی پایتون به آن دسته از افرادی که برنامه‌نویسی را شروع می‌کنند و همچنین تمام کسانی که زبان برنامه‌نویسی دیگری آموخته‌اند و یا نیاز به تقویت مهارت و یادگیری کامل پایتون دارند، مناسب باشد.

پس از اتمام این دوره:
افراد آماده ورود به بازار کار و بخش‌های تخصصی زبان پایتون و استفاده از کتاب‌خانه‌های مختلف دیگر همچون Django و Tensorflow و OpenCV و ... می‌شوند.
دانشجویان نیز با اتمام این دوره می‌توانند پروژه‌های دانشگاهی خود را با زبان پایتون و کتاب‌خانه‌ّهای متعدداین زبان پیش ببرند. لازم به ذکر است این دوره تنها مختص دانشجویان کامپیوتر نمی‌باشد و از تمام رشته‌های دیگر می‌توانند در این کلاس شرکت کنند، مطمئن باشید در هر رشته‌ای می‌توانید از برنامه‌نویسی استفاده کنید و برنامه‌های کارا و مهمی مربوط به رشته خود توسعه دهید.
افرادی که تازه پا به دنیای برنامه‌نویسی می‌گذارند با تمرین زیاد که در طول دوره انجام می‌شود قادر خواهند بود نرم‌افزار‌هایی کاربردی تولید نمایند و آماده برای مطالعه مباحث پیشرفته‌تر شوند.

همانطوری که برای تسلط در زبان‌های برنامه‌نویسی نیاز به کد زدن و تمرین بسیار می‌باشد لذا برای هر فصل تمرین و پروژه‌های بسیاری در نظر گرفته شده است و در طول دوره شما می‌توانید تمام سوالات خود را از مدرس بپرسید و مدرس تا اتمام پروژه نهایی در کنار شما خواهد بود. از مهمترین مزایای این دوره ترغیب دانشجو برای جستجو و مطالعه فردی به منظور حل مشکلات می‌باشد.

سر فصل های این دوره به شرح زیر است:
۱ - تاریخچه و نصب زبان پایتون
۲ - نصب و استفاده از PyCharm
۳ - توضیح و استفاده از pip
۴ - متغیر‌ها و انواع ساختار‌های داده‌ای (لیست، ست، دیکشنری و ...)
۵ - دستورات و عملگر‌های معمول در پایتون (if , while , for)
۶ - برنامه نویسی شیءگرا
۷ - استفاده از Time
۸ - مدیریت خطا‌ها
۹ - Generator و Iterator
۱۰ - Thread
۱۱ - Networking
۱۲ - کار با توابع
۱۳ - کار با String
۱۴ - Regular Expressions
۱۵ - کار با فایل و دایرکتوری
۱۶ - کار با فایل‌های JSON و XML
۱۷ - کار با پایگاه‌داده SQLite ( ساخت جدول و درج و حذف داده‌ها)
۱۸ - درخواستهای Http
۱۹ - Crawl کردن سایت
۲۰ - استفاده از واسط‌های گرافیکی (GUI)
۲۱ - ساخت بازی ساده با pyGame

ویدیوی وبینار یادگیری پایتون