کلاس آنلاین نکته و تست تاریخ معماری معاصر

زمان برگزاری: سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸‌ ساعت ۰۸:۰۰ هزینه کلاس: ۱۰۰ هزار تومان

مدت: ۱۰ ساعت فقط از طریق سیستم عامل ویندوز (روی لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی) می‌توانید در این کلاس شرکت کنید. فیلم این کلاس ضبط می‌شود و به صورت لینک بازپخش (آنلاین) و تحت سیستم عامل ویندوز قابل مشاهده است. آی دی پشتیبانی تلگرام: https://t.me/cafetadris_team

توضیحات

درس تاريخ كه در چند سال گذشته به‌دليل دشوار شدن سوالات و تغيير در نوع طراحی سوالات تبديل به يكی از پر اهميت‌ترين دروس كنكور شده است شامل ٣٠ تست است كه ضريب هر كدام از آن‌ها ٢ می‌باشد.
چرا تاريخ معمارى پر اهميت است؟
وقتی كه سوالات يک درس در كنكور رو به دشوار شدن می‌برد ميانگين كل پيوسته رو به كم شدن دارد به‌خاطر همين درصد بالاى تاريخ می‌تواند با انحراف معيارى كه ايجاد می‌كند نمره‌ی كل شما را افزايش دهد و حتی تاثير گذارى آن در برخى از سال‌ها مثل سال ٩٧ از زبان و فن نيز بيشتر باشد.
چرا تاريخ معمارى نياز به كلاس دارد؟
در نگاه اول و طبق پيشينه ذهنی ما تاريخ يكدرس كاملا حفظي است و اصلا نيازی به كلاس رفتن ندارد و دانشجو می‌تواند با مطالعه كتب و جزوه به‌صورت خودآموز خودرا برای كنكور آماده كند، جالب است بدانيد اين تفكر از بنيان اشتباه است!!! چرا؟؟؟
این درس در دفترچه با عنوان "دروس تاريخ و مبانى نظرى" مشاهده می‌شود.
اولا بغير از سوالات تاريخى داراى سوالات مبانى نظرى هم ميباشد.
دوما سوالات چند سال اخير كنكور بشدت از نوع سوالات حفظی خارج شده و به سمت سوالات مفهومى‌تر حركت مي‌كند كه به خاطر همين دليل سوالات تاريخ و ميانگين آن كاهش پيدا كرده است.
سوما تعداد زياد كتب مرجع و جزوات اين درس باعث ميشود داوطلب با يك سردرگمى خاصى در منابع خود به خود از اين درس فاصله بگيرد.
سوالات تاريخ معمارى كنكور شامل چيست؟
این درس شامل سوالات تاريخ معماری ايران و تاريخ معمارى جهان است.
تاريخ معماری ايران:
شامل ١٣ تست كه بيشترين سهم را در كنكور دارد. به نوعى دانشجو بايد براى حل تست‌هاى اين درس تحليل بناهاى معمارى ايران را به خوبى انجام دهد و اين فن در كلاس به او آموزش داده می‌شود.
اهميت ديگر اين درس تاثير آن روى پاسخگویی به تست‌هاى درک عمومی معماری است.