ویدیو درس پایگاه داده‌ها

زمان برگزاری: بعد از ثبت‌نام، ویدیو را از داشبورد کافه تدریس می‌توانید دانلود کنید هزینه کلاس: ۹۵۰ هزار تومان    ۶۶۵ هزار تومان    ۳۰٪ تخفیف

مدت: ۶۰ ساعت
ویدیوها پس از ثبت نام در داشبورد شما قرار خواهد گرفت.
ویدیوی این دوره قابل دانلود است و روی یک سیستم و تحت سیستم عامل ویندوز/مک/اندروید به مدت دو سال قابل پخش است.
 

توضیحات

پایگاه داده یکی از دروس مهم و سرنوشت ساز کنکور کارشناسی ارشد است که تاثیر زیادی در رتبه دواطلبین دارد.
در سالهای اخیر 6 تا 7 تست از این درس در کنکور مهندسی کامپیوتر و کنکور فناوری اطلاعات آمده است. این درس برای همه رشته ها می تواند سرنوشت ساز باشد. زیرا این درس جزو 6 درسی است که برای تمامی رشته ضریب 3 یا 4 داشته و به همین خاطر تمامی دانشجویان باید آن را جزو درسهای اصلی خود قرار داده و روی آن سرمایه گذاری کنند.
دکتر خانی با سالها تجربه تدریس، پایگاه داده را به زبان ساده و با مثال توضیح می دهد، به شکلی که بتوانید تست های آن را حل کرده و موفقیت خود را تضمین کنید. اگر به هر علتی این درس را در دانشگاه خوب درک نکرده اید، نگران نباشید. دکتر خانی با توضیح دادن همه ی مقدمات به شما کمک می کند بدون هیچ پیش زمینه ای تا حد پاسخگویی به تست های کنکور، سواد پایگاه داده خود را ارتقا دهید. روش تدریس با هدف پاسخگوی به تست های چهار گزینه ای کنکور ارشد طراحی شده است. با این روش شما در کمترین زمان و با کمترین انرژی می توانید بر پاسخگویی تست های پایگاه داده مسلط شده و از کسانی که سالها تجربه کار با پایگاه داده دارند پیشی بگیرید.
من لیسانسم کامپیوتر نیست، آیا می‌توانم از مطالب این ویدیوها استفاده کنم؟
بلی. در این درس پایگاه داده از صفر تدریس می‌شود. فرض شده که شما هیچ آشنایی با برنامه‌نویسی کامپیوتر ندارید پس برای دانشجویان رشته‌های دیگر که تصمیم به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات را دارند نیز مفید است.

آیا علاوه بر این درس نیاز به مطالعه کتابهای پایگاه داده نیز دارم؟
خیر. مطالب درسی بر اساس دو منبع اصلی درس پایگاه داده کارشناسی یعنی کتاب " مقدمه ای بر سیستم های پایگاه داد" نوشته Date و کتاب "مفاهیم سیستم پایگاه داده" نوشته Silberschatz تدوین شده است. مطالب با هدف پاسخگوی به تست های چهار گزینه ای کنکور ارشد طراحی شده است. سالها تجربه تدریس و تکنیکهای خاص دکتر خانی در درس پایگاه داده، کمک کرده این مطالب به ساده ترین و قابل فهم ترین شکل ممکن به دانشجویان انتقال داده شود.

آیا این ویدیوها جزوه نیز دارد؟
بلی. برای هر فصل جزوه تدوین شده است. برای افزایش دقت و خوانایی این جزوه تایپ شده است تا دانشجو به راحتی متوجه کدها و فرمول‌های درس بشود. این جزوه به شکل فایل پی دی اف در اختیار شما قرار گرفته و می‌توانید آن را پرینت بگیرید. این جزوه‌های پرینت شده سرعت مرور مطالب را افزایش می‌دهد.
من مطالب درس پایگاه داده لیسانس را خوب یاد نگرفته‌ام. آیا قبل از شروع ویدیوها باید آنها را مطالعه کنم؟
خیر. مطالب از صفر بیان شده است. شما نیاز به مرور کتاب یا جزوه‌های درس پایگاه داده ندارید. با دیدن این ویدیوها شما دانش لازم برای پاسخ‌گویی به تستها پایگاه داده کنکور ارشد را خواهید داشت.

آیا تستهای کنکور ارشد در این درس بررسی می‌شود؟
بلی. هدف اصلی تدریس کنکور ارشد است و بعد از تدریس هر مطلب، تست‌های آن مطلب بررسی می‌شود. همه تستهای کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات در کلاس نکته و تست بررسی شده است. توصیه می‌شود آن بعد از دیدن این ویدیوها آن ویدیوها را نیز نگاه کنید.

آیا این ویدیوها برای شرکت‌کنندگان کنکور دکتری مفید است؟
بلی. برای تسلط و یادگیری پایگاه داده پیشرفته کارشناسی ارشد، شما باید به مطالب پایگاه داده لیسانس تسلط داشته باشید.
من دانشجوی لیسانس هستم و پایگاه داده را خوب یاد نگرفته‌ام. آی این ویدیوها به من در امتحان پایان ترم کمک می‌کند؟
بلی. در این ویدیوها همه مطالب و مفاهیم به شکل عمیق درس داده شده است. پس شما با نگاه کردن این ویدیوها می‌توانید به سوالات تشریحی امتحانات پایان ترم پاسخ دهید.

من می‌خواهم برنامه‌نویسی SQL را شروع کنم. آیا این ویدیوها به من کمک می‌کند؟
بلی. در این ویدیوها در کنار تدریس مفاهیم پایه از مثالهای عملی که در محیط ‌MS SQL Server اجرا شده استفاده شده‌ است. این ویدیوا برای شروع آموزش SQL خیلی مفید است. ولی برای برنامه‌نویسی پیشرفتهSQL توصیه نمی‌شود.

سرفصل مطالب
• آشنایی با پایگاه داده
• جبر رابطه ای ‌Relational Algebra (RA)
• Sequential Query Language (SQL)
• نمودارهای موجودیت ارتباط Entity Relational Diagram (ER)
• فرم‌های نرمال Normal Form (NF)
• مقدمات Basic
• حساب رابطه‌ای تاپلی و دامنه‌ای TRC-DRC
• نرمال فرم چهارم و وابستگی چند مقداری 4NF-MVD
• ایندکس گذاری در پایگاه داده Indexing